https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-05-31 10:05:51

Karmy dla zwierząt - czym kierować się dobierając karmę dla zwierząt?

Podobne tematy lifestyle
Podczas zakupu karmy dla swojego pupila należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Jeżeli jesteśmy w trakcie poszukiwania dobrej żywności dla psa lub kota, sprawdźmy, czym powinniśmy się kierować, dobierając karmę dla zwierząt.

Czym kierować się podczas wyboru karmy dla psa lub kota?

Wybór karmy dla naszego czworonoga to wbrew pozorom bardzo odpowiedzialne zadanie. Właściwe karmienie zwierzaka to sprawa priorytetowa, jeżeli chcemy, aby nasz pupil był zdrowy i silny. Dobrze zbilansowana karma dla psa i kota powinna posiadać wszystkie najważniejsze składniki odżywcze. Główny produkt, który niezbędny jest w diecie dla psa, to mięso. Karma wysokiej jakości powinna zawierać w składzie nie mniej niż 50% mięsa. Przed wyborem produktu ważne jest czytanie załączonej przez producenta etykiety. Najlepsze karmy posiadają jasno sprecyzowane i przejrzyste opisy wszystkich dostępnych składników, które zostały użyte do wyprodukowania pokarmu. Warto uważać również na konserwanty. Wybierajmy takie produkty, które posiadają wyłącznie naturalne składniki typu witamina C, E czy kwas cytrynowy. Niektóre składniki mogą wywołać alergię u naszego pupila. Gdy zauważymy symptomy alergiczne, należy niezwłocznie zmienić producenta karmy i zgłosić się do weterynarza.

Gdzie kupić dobrej jakości karmę dla zwierząt?

Karmy dla zwierząt kupimy bez problemu zarówno w sklepach zoologicznych, zwykłych marketach, jak i za pośrednictwem internetu. Warto jednak wybierać specjalistyczne sklepy, które zajmują się sprzedażą wyłącznie produktów wysokiej jakości. Podając dobrze zbilansowane posiłki zwierzakowi, zadbamy o jego zdrowie. W sklepie online Krakvet.pl znajdziemy szeroki wybór podstawowych produktów, takich jak karmy mokre, suche czy też inne ciekawe dodatki skierowane dla psów, kotów, gryzoni i rybek. Przed ostatecznym zakupem warto również zwrócić uwagę na producenta karmy dla psa.

Jednym z głównych producentów karm dla zwierząt jest Petvita. Karmy Petvita stworzone są z naturalnych, wyselekcjonowanych składników, również dla psów i kotów borykających się z problemami związanymi z nadwrażliwością pokarmową. W sklepie znajdziemy wiele ciekawych smaków, które bez wątpienia pokocha również nas pies. Zwierzęta, u których zauważymy niepokojące objawy, takie jak wymioty, biegunki czy zmiany skórne, mogą cierpieć na nietolerancję pokarmową. W takich przypadkach należy skonsultować się z lekarzem, a następnie wybrać produkt dopasowany do jego preferencji. Tak,aby nasz pies mógł jeść karmę bez żadnych dolegliwości i niepokojących objawów. Jednym z innowacyjnych produktów jest hipoalergiczna karma dla psa i kota, która nie powoduje uczulenia. Co więcej, wspomaga prawidłową pracę układu pokarmowego czworonoga.

Jaki rodzaj karmy dla zwierząt wybrać?

Wiele osób zastanawia się, jaki rodzaj karmy będzie odpowiedni dla zwierzaka. Musimy zadbać o to, aby podany posiłek smakował naszemu czworonogowi. Tylko w takiej sytuacji możemy mówić o dobrym żywieniu i sukcesie. Warto przetestować różne warianty, wybierając wysokiej jakości produkty. Do najpopularniejszych należy jednak sucha karma, która jest zdecydowanie bardziej ekonomiczna i wygodna w użytkowaniu. Większa paczka karmy dla psa lub kota może starczyć nawet na kilka dobrych tygodni. W suchej karmie zawarta jest zdecydowanie mniejsza zawartość wody, przez co w konsekwencji zwierzę zjada jej mniej. Suchą karmę łatwo się podaje i nie wymaga specjalnego przechowywania. Natomiast karma mokra posiada bardziej intensywny zapach i większą zawartość wody, która wpływa pozytywnie na organizm zwierzęcia. Produkt dostępny jest zarówno w puszkach, jak i saszetkach.


Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Jaka karma będzie najlepsza dla psa lub kota?


Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij