https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-05-18 08:03:40

Zbigniew Bartman i Marcin Komenda dołączą do beniaminka PlusLigi?

Marcin Komenda i Zbigniew Bartman pożegnają się z Asseco Resovią? fot. Asseco Resovia
Marcin Komenda i Zbigniew Bartman pożegnają się z Asseco Resovią? fot. Asseco Resovia
Marcin Komenda oraz Zbigniew Bartman prowadzą rozmowy ze Stalą Nysa (zwycięzca I ligi, który przechodzi proces weryfikacji w PLS). O ile "Zibi" był pewny odejścia z klubu, tak Marcin Komenda wydawał się być pewniakiem do gry w pierwszej szóstce. Wszystko zmieniło się po przyjściu Fabiana Drzyzgi. Teraz wyżej wymieniona dwójka, może wzmocnić drużynę Stali Nysa.  
 
Zbigniew Bartman w poprzednim sezonie był podstawowym atakującym Asseco Resovii. Choć na początku był nękany przez kontuzję, to później jego gra wyglądała trochę lepiej. 33-letni zawodnik w swojej karierze zagrał już w szestnastu klubach i wszystko wskazuje na to, że Stal Nysa będzie siedemnastym. Nie wykluczone, że Zibi ponownie wyjedzie za granicę, bo ma oferty z różnych lig - jednak z racji tego, że nie dawno został ojcem, to pewnie będzie chciał pozostać w kraju. 
 
W przypadku Marcina Komendy w grę wchodzi wypożyczenie - rozgrywający Pasiaków wydawał się być pewniakiem do gry w pierwszej szóstce, ale przyjście Fabiana Drzyzgi mocno to utrudniło. Obaj panowie są w kręgu zainteresowań Vitala Heynena w kontekście gry na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Stąd też decyzja Komendy o zmianie klubu. Marcin może być nieco zawiedziony takim rozwojem spraw, bo jak sam mówił w wywiadzie na naszej stronie - Chcę zostać w Rzeszowie i walczyć o najwyższe cele - niestety wszystko wskazuje na to, że w tym roku nie będzie mu to dane. 
 
Rozmowy z Nysą potwierdza menedżer obu panów w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego - Rzeczywiście obaj dostali propozycje z Nysy. Rozmowy zwłaszcza w przypadku Zibiego są zaawansowane. W przypadku Marcina musimy jeszcze dogadać się z Resovią. Albo rozwiążemy umowę, albo w grę będzie wchodziło wypożyczenie. Komenda ma też inne oferty, ale chce zostać w PlusLidze, bo w wakacje rodzi mu się dziecko - powiedział Jakub Malke.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij