https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-05-16 11:05:30

Zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy – co dalej?

Podobne tematy lifestyle
Jeśli miałeś wypadek i jesteś osobą poszkodowaną, należy Ci się odszkodowanie z polisy OC sprawcy. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy wypłacone świadczenie jest zaniżone? Najlepiej zgłosić się do naszej firmy odszkodowawczej po dopłatę do odszkodowania. Nie warto bowiem tracić nerwów, wchodząc z ubezpieczycielem na drogą sądową. Ryzyko przegranej jest zbyt wysokie i wiąże się z niemałymi kosztami. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Zaniżone odszkodowanie – jak to możliwe?

Niestety zaniżone odszkodowanie nie jest niczym niezwykłym. Ubezpieczyciele robią, co mogą, aby wypłacić Ci jak najniższe świadczenie. Szacuje się, że aż 7 na 10 odszkodowań jest zaniżonych. Dlaczego tak się dzieje? Otóż zaniżone odszkodowanie OC wynika najczęściej z niewłaściwej wyceny szkody. Towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę części zamienne zamiast oryginalnych i wyliczają stawkę za roboczogodzinę warsztatu samochodowego na podstawie nijak mających się do rzeczywistości danych. Często też, jeśli uszkodzenia są znaczne, stwierdzają szkodę całkowitą, ponieważ bardziej im się to opłaca. Tobie oczywiście nie musi, tak samo jak nie musisz zgadzać się z wyliczeniami ubezpieczyciela. Na szczęście istnieje sposób, aby uzyskać potrzebne na naprawę auta pieniądze.

Dopłata do odszkodowania jako remedium na zaniżone odszkodowanie OC

Jeśli otrzymałeś zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy, zgłoś się do naszej firmy i uzyskaj dopłatę do odszkodowania. To najlepszy i najszybszy sposób na uzyskanie należnych pieniędzy. Dopłata polega na sprzedaży prawa do zaniżonej części odszkodowania naszej firmie, za które Klient otrzymuje od nas określoną kwotę. Ty pozbywasz się problemu, a my natomiast jako firma mamy dzięki temu możliwość ubiegania się w sądzie o wyższe odszkodowanie. Aby jednak móc skorzystać z tej opcji w przypadku zaniżonego odszkodowania z OC, musisz spełniać następujące warunki:

  1. odszkodowanie zostało Ci już wypłacone i możesz to potwierdzić poprzez przedstawienie decyzji o wypłacie odszkodowania lub wyciągu z konta;
  2. decyzja o przyznaniu odszkodowania została wydana nie wcześniej niż 3 lata wstecz od momentu zgłoszenia się po dopłatę (po tym okresie sprawa się przedawnia);
  3. nie zawarłeś ugody z ubezpieczycielem;
  4. szkoda miała miejsce na terenie Polski;
  5. szkoda była rozliczana gotówkowo, czyli ubezpieczyciel z góry wypłacił Ci pieniądze na naprawę pojazdu.

Jak uzyskać dopłatę w przypadku zaniżone odszkodowania z OC?

Abyś mógł otrzymać możliwie najwyższą dopłatę, musimy ją spersonalizować w odniesieniu do stanu Twojego pojazdu przed zdarzeniem. Dlatego, jeżeli otrzymałeś zaniżone odszkodowanie i chcesz otrzymać więcej pieniędzy, w pierwszej kolejności musisz szczegółowo przedstawić nam stan pojazdu sprzed wypadku. Jeżeli pojazd został po szkodzie naprawiony, określ na jakiej jakości części (oryginały czy zamienniki) oraz gdzie zostały zakupione. W oparciu o Twoją deklarację przeanalizujemy sprawę i zadzwonimy do Ciebie z propozycją dopłaty. Jeśli się na nią zgodzisz, następuje podpisanie umowy w wygodnej dla Ciebie formie.

Dlaczego warto skorzystać z dopłaty, dostając zaniżone odszkodowanie?

Zaniżone odszkodowanie nie jest sprawiedliwe. Pomyśl jednak, czy chcesz dodatkowo szarpać sobie nerwy, składając odwołanie od decyzji ubezpieczyciela albo wchodząc na drogę sądową? Korzystając z dopłaty, w łatwy i szybki sposób otrzymasz dodatkowe pieniądze, które faktycznie Ci się należą. Porozumienie się z naszą firmą nie niesie ze sobą ryzyka przegrania sprawy, które jest nieodłącznym elementem, jeśli pozwiesz ubezpieczyciela. Poza tym dopłata do odszkodowania jest zdecydowanie szybszą drogą uzyskania pieniędzy niż droga sądowa.  Zawierając z nami umowę  otrzymasz najlepszą ofertę dopłaty na rynku, a jeśli zaproponowana kwota nie będzie Ci odpowiadać, możesz ją negocjować. Jest to w pełni bezpieczna transakcja, w której 90% formalności załatwi za Ciebie nasz doradca.

Jak widzisz, zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy to nie "koniec świata". Wystarczy, że zgłosisz się do nas, a należne Ci pieniądze bardzo szybko trafią na Twoje konto.


Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij