https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-04-07 08:04:16

Coraz mniej niewiadomych! Przewidywany skład Asseco Resovii na sezon 2020/2021

foto. Asseco Resovia
foto. Asseco Resovia
Sporo mówi się ostatnio o zmianach kadrowych w Asseco Resovii. Tą najistotniejszą jest roszada na ławce trenerskiej. Nowym szkoleniowcem Pasów został Alberto Giuliani. My postanowiliśmy przybliżyć wam, kogo do dyspozycji będzie miał włoski trener. 
 
Jakim składem w sezonie 2020/21 będzie dysponować Asseco Resovia? Zacznijmy naszą układankę od pozycji przyjmującego. Tutaj na pewno zobaczymy Rafała Buszka, który ma ważny kontrakt z klubem. Do Rzeszowa po roku wraca Nicolas Szerszeń, mający za sobą wyśmienity sezon w Ślepsku Suwałki.
 
Niemal pewne jest przyjście Klemena Cebulja z Itac Diatec Trentino. Słoweniec dobrze się zna ze szkoleniowcem Alberto Giulianim i to będzie ważny aspekt przy ewentualnym transferze. Pozycję przyjmującego ma uzupełnić Robert Taht, który grał kiedyś w Cuprum Lubin, a ostatni sezon spędził we włoskim Sir Safety Perugia. Za kulisami mówi się o zainteresowaniu Bartoszem Kwolkiem. Reprezentant Polski był łączony z klubem rok temu. Kwolek ma jednak oferty z czołowych klubów Serie A i być może karierę będzie kontynuował we Włoszech.
 
Na ataku zobaczymy sprowadzonego z Cerradu Czarnych Radom Karol Butryna. 27-latek ma za sobą udany sezon i tym przyciągnął uwagę działaczy. Jego rywalem na pozycji ma być młody Damian Domagała. Asseco Resovia była zainteresowana ściagnięciem Jakuba Ziobrowskiego, ale ten wybrał ofertę Ślepska Suwałki, gdzie będzie podstawowym atakującym. Choć w ekipie prowadzonej przez Andrzeja Kowala zarobi mniejsze pieniądze.
 
Jeśli chodzi o pozycję rozgrywającego, to ważny kontrakt z klubem ma Marcin Komenda, który z pewnością liczy na odbudowę swojej formy. Uzupełnieniem na tej pozycji ma być absolutny weteran siatkówki, czyli Paweł Woicki. 37-latek występował w Rzeszowie w latach 2008/2009.
 
Rozszady będą też na środku siatki. Pewny miejsca w ekipie z Rzeszowa jest Bartłomiej Krulicki, który przyszedł do Resovii z GKS-u Katowice. Nie ma jeszcze oficjalnej informacji, czy w klubie zostanie kapitan Grzegorz Kosok. Do ekipy z Rzeszowa ma dołączyć 29-letni Piotr Hain z Jastrzębskiego Węgla. Jego kolegą z drużyny będzie najprawdopodobniej ktoś z dwójki Andreas TakvamTimo Tammemaa. Obaj to solidni gracze, którzy mogą dać Asseco dużo jakości. 
 
Na koniec do obsadzenia została nam jeszce pozycja libera. W klubie zostaje Bartłomiej Mariański, który był głównie zmiennikiem w poprzednim sezonie Luke Perry'ego. Do drużyny ma dołączyć doświadczony Michał Potera z MKS-u Będzin.
 
Jak widać, czeka nas kolejna rewolucja kadrowa w Rzeszowie. Miejmy nadzieję, że po tylu błędnych decyzjach i kolejnym straconym sezonie zaświeci w końcu słońce nad Asseco Resovią i wrócimy do emocjonowania się ich grą jak za dawnych czasów. 

Przewidywalny skład Asseco Resovii na sezon 2020/2021:

Rozgrywający: Marcin Komenda, Paweł Woicki
Przyjmujący: Rafał Buszek, Nicolas Szerszeń, Klemen Cebulj?, Bartosz Kwolek?, Robert Taht?
Środkowi: Bartłomiej Krulicki, Grzegorz Kosok, Piotr Hain?, Timo Tammemaa?, Jeffrey Jendryk?
Atakujący: Karol Butryn, Damian Domagała?
Libero: Bartłomiej MariańskiMichał Potera
 
Przychodzą: Nicolas Szerszeń, Karol Butryn, Paweł Woicki, Michał Potera, Damian Domagała?, Piotr Hain?, Andreas Takvam?, Bartosz Kwolek?, Timo Tammemaa?, Klemen Cebulj?, Robert Taht?,  Jeffrey Jendryk
 
Odchodzą: Kawika Shoji, Damian Schulz, Zbigniew Bartman, Tomasz Kalemba, Bartłomiej Lemański, Nicolas Marechal, Nicholas Hoag, Tomas Rousseaux, Luke Perry, Marcin Możdzonek, Alek Akhrem

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 3

Rozwiąż działanie =

Leszek 2020-04-07 21:03:10 6 0

Piszecie bzdury. Najpierw autor napisał, że Mariański zostaje w klubie, nastepnie w podsumowaniu skladu Masłowski i Potera, to zdecydujcie który Mariański , czy Masłowski.

Leszek 2020-04-07 21:03:10 6 0

Piszecie bzdury. Najpierw autor napisał, że Mariański zostaje w klubie, nastepnie w podsumowaniu skladu Masłowski i Potera, to zdecydujcie który Mariański , czy Masłowski.

Czytelnik 2020-04-07 21:04:29 5 0

Żałosne Spisaliście od innych którzy ten skład przedstawili jakieś 2-3 tygodnie temu a i nawet z błędami piszecie NIE MA TAKIEGO SIATKARZA TOMASZ KALEMBA
pseudopisarze a raczej kopjujący wszystko

Greg 2020-04-08 14:46:24 2 3

Tak szczerze mówiąc to działania Resovi od lat budzą mój sprzeciw, jak można co roku zmieniać cały skład?? Kto to klepie?? Powinniśmy postawić na zawodników związanych z regionem!!! Ciul z wynikami na takich i tak ludzie będą chodzić. Taka walka o mistrzostwo sposobem: kupujemy najlepszych, moim zdaniem wypacza idee sportu. Dlatego na Resovie siatkarską nie chodzę od 3-4 lat

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij