https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-03-15 08:07:20

Co musisz mieć w inteligentnym domu? 5 ciekawych urządzeń

Podobne tematy lifestyle
Możliwości inteligentnego domu są praktycznie nieskończone. Chcesz, aby tuż przy wjeździe automatycznie otworzyła się brama, zaraz później włączyło dyskretne oświetlenie, a w wybranych pomieszczeniach podniesione zostały rolety i temperatura w salonie wzrosła? Nic trudnego! 

Głowica termostatyczna

Zastosowanie inteligencji budynkowej w systemie ogrzewania przynosi niemal natychmiast pozytywne skutki, oczywiście w postaci wyższego komfortu cieplnego i nierzadko znacznie obniżonych rachunków. Wystarczy montaż odpowiedniej głowicy termostatycznej przy grzejniku. Produkt taki posiada Zamel w swojej ofercie produktów z gamy EXTA LIFE.

Inteligentne oświetlenie

Kolejny punkt wpływający na oszczędności – tym razem na prądzie – to odpowiednie oświetlenie. Po podłączeniu do sieci Wi-Fi można nim sterować nie tylko zdalnie przy pomocy aplikacji, ale także ustalając konkretne sceny. Te z kolei mogą być warunkowane czasem lub określonym zjawiskiem, np. ruchem odczytanym przez czujnik obecności. Więcej o inteligentnym oświetleniu można przeczytać w poradniku: „Regulacja oświetleniem i sterowanie drogą radiową”.

Sterowanie roletami

Co prawda, aby wszystkie rolety w całym domu mogły zostać opuszczone jednym przyciskiem, nie trzeba posiadać urządzeń smart, ale żeby tak się stało np. o zmierzchu lub automatycznie po zamknięciu bramy wjazdowej, specjalna elektronika jest już wymagana. Co istotne, poszczególne okna można odsłaniać np. z poziomu bardzo wygodnej aplikacji np TAHOMA Somfy, dostępnej wszędzie tam, gdzie jest dostęp do internetu.

Sterownik wielozadaniowy

Proste urządzenie „włącz i wyłącz” działające w ramach transmisji bezprzewodowej można wykorzystać nie tylko przy oświetleniu. Z powodzeniem implementuje się je także w gniazdkach oraz w pojedynczych urządzeniach. W ten sposób łatwo da się przerobić np. osprzęt akwarium tak, aby włączał się przy określonych warunkach czasowych lub temperaturowych.

Centrala inteligentnego domu

Jeśli cała instalacja ma być dość skomplikowana i stale rozbudowywana, warto, żeby wszystkie lub przynajmniej większa część urządzeń mogła się ze sobą komunikować. W takim przypadku potrzebny jest odpowiedni kontroler umożliwiający to. Z jego udziałem można nie tylko aktualizować oprogramowanie i dodawać kolejne moduły, ale też dbać o prawidłowy przebieg wszystkich automatyzacji.

 

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij