2020-02-16 19:01:51

Eurobud JKS Jarosław pokonał KPR Ruch Chrzoów

Jarosławianki ograły na wyjeździe Ruch (fot. PGNiG Superliga)
Podopieczne Vita Telecky'ego po domowym zwycięstwie z ekipą z Koszalina, chciały pójść za ciosem. To im się udało i podróż na Podkarpacie będzie radosna.

Początek spotkania ułożył się bardzo dobrze dla Ruchu Chorzów, który po czterech minutach prowadził 2-0. Eurobud JKS Jarosław błyskawicznie jednak odrobił straty i od tego momentu zaczął dominować na parkiecie. Przyjezdne odskoczyły na trzy punkty, jednak 180 sekund później był już remis.

Spotkanie było bardzo wyrównane, a końcówka pierwszej połowy niezwykle emocjonująca. Obie drużyny szły cios za cios, jednak do przerwy wygrywały gospodynie. To nie spodobało się jarosławiankom, które od razu po zmianie ston ruszyły do ataku.

Mecz był jednak nadal wyrównany, a podopieczne Vita Telecky'ego szalę przechyliły dopiero w ostatnich dziesięciu minutach. Niebiesko-czarne włączyły piąty bieg i najpierw błyskawicznie odrobiły dwupunktową stratę, a następnie odjechały gospodyniom na pięć oczek.

KPR Ruch Chorzów - Eurobud JKS Jarosław 30-35 (16-15)