http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2020-01-30 21:47:40

Czy rok 2020 w końcu będzie lepszy dla Asseco Resovii?

fot. Rafał Oleksiewicz / PressFocus
fot. Rafał Oleksiewicz / PressFocus
Ostatni medal Asseco Resovia Rzeszów zdobyła w 2016 roku, a poprzednie sezony przyniosły kibicom tego klubu więcej rozczarowań niż radości. Początek obecnych rozgrywek PlusLigi znów był słaby, ale końcówka roku wlała nadzieję w serca fanów.
 
Sport bywa przewrotny i nieprzewidywalny, a nic nie jest dane raz na zawsze. Te stare zasady są widoczne w każdej dyscyplinie i w każdej lidze. Coś na ten temat mogą powiedzieć kibice i ludzie związani z rzeszowską siatkówką. Po tłustych latach nadeszły te chude dla Resovii, ale wszyscy mają nadzieję, że będzie już tylko lepiej.

Złote lata siatkówki w Rzeszowie

W historii siatkarskiego klubu dwukrotnie Resovia miała swoje złote okresy, w których sukcesy sypały się jeden po drugim. Tak było w latach 70., gdy zespół czterokrotnie sięgał po Mistrzostwo Polski oraz zdobywał medale na arenie międzynarodowej. Tak też było kilka lat temu. Trzy tytuły w latach 2012, 2013 i 2015, do tego dwa srebrne medale, dwa brązowe. Na dokładkę Superpuchar Polski i drugie miejsce w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Mówimy o latach 2010-2016.
 
To był naprawdę świetny czas i trudno się dziwić, że kibice siatkówki w Rzeszowie przyzwyczaili się do wiodącej roli Resovii na polskich parkietach. Piękny stan jednak kiedyś musiał się skończyć i czwarte miejsce w PlusLidze w 2017 roku było pierwszym sygnałem kryzysu.

Chwilowa degradacja do roli średniaka

Teoretycznie Resovia miała i masz wszystko, żeby nadal odgrywać wiodącą rolę w lidze. Nieźli siatkarze, wierni i liczni kibice, stabilny budżet oraz wsparcie sponsorów, m.in. zakładów bukmacherskich STS, które od niedawna wspierają także całą Polską Ligę Siatkówki.
 
W sporcie tak to nie działa i szóste oraz siódme miejsce, jakie zajmowali siatkarze Resovii w ostatnich dwóch sezonach, uznano za sromotną porażkę. Jeszcze gorzej wyglądał początek obecnych rozgrywek PlusLigi. Dopiero trzy wygrane w trzech ostatnich meczach 2019 roku trochę poprawiły nastroje. Zespół z Rzeszowa z zaledwie pięcioma zwycięstwami zajmuje dopiero jedenastą lokatę.

Przyczyny siatkarskiego dołka

Trudno wskazać jedną przyczynę takiego obniżenia lotów. Z wypowiedzi siatkarzy Resovii można wysunąć jednak kilka wniosków. Kontuzje i problemy zdrowotne wielu zawodników zrobiły swoje. Ogromne oczekiwania i presja także zrobiła swoje. – Mieliśmy wszyscy w głowie tę myśl, że musimy dobrze zacząć i wejść pozytywnie w ten sezon, żeby uniknąć tych problemów, które drużyna miała przed rokiem. Takie nastawienie kompletnie nam jednak nie pomogło – cytowała przyjmującego Resovii Tomasa Rousseauxa, oficjalna strona Plusligi.
 
– Mam nadzieję, że wszystko, co złe, już za nami – mówią siatkarze rzeszowskiego klubu, który wraca na parkiety po świąteczno-noworocznej przerwie. Do drużyny powrócił przyjmujący z Białorusi Alek Achrem. W latach 2009-2016 był on ważnym punktem wygrywającej na każdym kroku drużyny. Teraz wszyscy w Rzeszowie mają nadzieję, że z nim w składzie znów nadejdą lepsze czasy.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij