2020-01-29 12:52:25

Sparing: Stal Stalowa Wola - Korona II Kielce 4-2

Stalówka pokonała lidera 3 ligi gr IV (fot. Radosław Kuśmierz)
Podopieczni Szymona Szydełko wygrali kolejną grę kontrolną, w ramach przygotowań do wiosny. Zielono-czarni zaaplikowali rywalom aż cztery gole.

Stal Stalowa Wola w pierwszej połowie była stroną dominująca i rzadko oddawała rezerwom Korony Kielce plac gry. Drugoligowiec z łatwością utrzymywał się przy piłce i konstruował dogodne okazje. Te przyniosły bramkę w 24. minucie, a jej autorem był Tomasz Płonka.

Zielono-czarni nie zamierzali się jednak zatrzymywać i cały czas prowadzili grę, To poskutkowało zdobyciem drugiego gola, a jego autorem okazał się Michał Fidziukiewicz z jedenastu metrów. Stal cały czas przeważała i po chwili było już 3-0, a do siatki trafił Szymon Jopek.

Wynik do przerwy nie uległ zmianie, jednak należy pochwalić Stalówkę za dobre 45 minut. Gospodarze w drugiej odsłonie już tak nie dominowali, jednak cały czas starali się stwarzać okazję do zdobycia bramek. Dużo konkretniejsi byli za to goście, którzy zdołali dwukrotnie pokonać Matthew'a Korziewicza.

Stal Stalowa Wola - Korona II Kielce 4-2 (3-0)

1-0 Tomasz Płonka (24)
2-0 Michał Fidziukiewicz (29-rzut karny)
3-0 Szymon Jopek (33)
3-1 Jakub Górski (54-rzut karny)
4-1 Zawodnik testowany (70)
4-2 Iwo Kaczmarski (71)

Stal Stalowa Wola: Maciej Siudak (46. Matthew Korziewicz) - Adam Waszkiewicz (60. Filip Szifer), Krzysztof Kiercz (46. Piotr Mroziński), Szymon Jarosz (60. zawodnik testowany), Piotr Witasik (46. Tymoteusz Buczek), Piotr Zmorzyński (46. Bartosz Sobotka) - Szymon Jopek (46. Wilk), Przemysław Stelmach (60. Filip Moskal), Dominik Chromiński (46. Oliwier Pilch) - Tomasz Płonka (30. Barłomiej Tłuczek, 60. Szymon Grabarz), Michał Fidziukiewicz (46. zawodnik testowany).

Korona II Kielce: Jakub Dutka (46. Krystian Wojno) - Dawid Więckowski, Michał Dziubek, Oskar Sewerzyński, Łukasz Bujak - Daniel Dziwniel, Piotr Lisowski, Iwo Kaczmarski, Kacper Gromulski - Daniel Szelągowski, Kacper Rogoziński oraz Dawid Szałas, Jakub Górski