https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2019-12-20 22:12:58

Asseco Resovia ponownie zwycięska! Rzeszowianie odprawili z kwitkiem Cerrad Czarnych Radom

foto. Asseco Resovia
foto. Asseco Resovia
Zwycięstwem 3:1 nad Cerradem Czarnymi Radom, rok zakończyli siatkarze Asseco Resovii, którzy tym samym odnieśli trzecią wygraną z rzędu. Dzięki temu udało im się awansować na 9 pozycję w ligowej tabeli. 
 
Pierwszą partię lepiej zaczęli gracze Cerradu Czarnych Radom, którzy wyszli na prowadzenie 5:2, po punktowym bloku. Asseco Resovia zaczęła gonić wynik i prawie im się to udało (6:7). Chwilę później napoczął ich zagrywką Dejan Vincić, a do tego doszły proste błędy (6:10).
 
Ponowna gonitwa przyniosła efekt, gdy po asie serwisowym Nicolasa Marechala zrobiło się 19:20. Końcówka należała jednak do przyjezdnych, którzy wygrali pierwszego seta 25:21.
 
Lepiej w kolejną partię weszli rzeszowianie, którzy szybko odskoczyli rywalowi (9:5). Momentalnie zrobiło się remisowo, kiedy to w siatkę wpadli gracze Pasów (15:15). Zaczęło robić się gorąco, gdy Asseco brakowało skuteczności w ataku i tracili przez to punkty (15:17).
 
Francuski przyjmujący Resovii postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i mocno poderwał grę drużyny. Chwilę później Vincić obejrzał czerwoną kartkę i zrobiło się 21:18. Seta zakończył efektowny blok Bartłomieja Lemańskiego (25:20).
 
Trzeci set ponownie lepiej zaczął się dla gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 3:0. Dalsza faza seta przebiegała pod dyktando siatkarzy Piotra Gruszki, który na półmetku prowadzili 16:11.
 
Później stratę zaczęli odrabiać radomianie, którzy doszli na 14:17. Na więcej ich stać nie było, co ucieszyło kibiców zgromadzonych w Hali Podpromie. Ostatecznie trzecia partia padła łupem Pasów 25:21.
 
Na początku ostatniej partii Resovia złapała dwupunktową przewagę po bloku Tomasa Rousseaux (6:4). Po dobrej zagrywce Kawiki Shojiego zrobiło się już 13:9, konsternacja nieskuteczności w ataku przyjezdnych doprowadziła do tego, że przewaga Pasów wciąż rosła i prawie pewne wydawało się, kto wygra ten mecz.
 
Ostatni fragment tego spotkania przebiegł spokojnie i po błędzie Michała Filipa, gospodarze mogli na środku boiska skakać z radości, po zdobyciu kolejnych trzech punktów (25:17). Był to ostatni mecz Asseco Resovii w 2019 roku. MVP spotkania został wybrany Bartłomiej Lemański.
 

Asseco Resovia 3:1 Cerrad Czarni Radom 

(21:25, 25:20, 25:21, 25:17)

 

MVP: Bartłomiej Lemański

Asseco Resovia: Kosok (4), Lemański (12), Shoji (4), Bartman (18), Buszek (3), Marechal (17), Perry (libero) oraz Rousseaux (9) i Mariański (libero)
 
Cerrad Czarni Radom: Ostrowski (7), Grzechnik (5), Protopsaltis (12), Vincic (3), Sander (11), Butryn (5), Ruciak (libero) oraz Masłowski (libero), Pajenk, Kędzierski, Filip (14), Firszt i Włodarczyk

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij