https://www.dikyspray.pl/


2019-12-02 16:39:00

Na półmetku: U Błękitnych Ropczyce raz lepiej raz gorzej

Błękitni w tym sezonie grali mocno w kratkę (fot. Radosław Kuśmierz)
Błękitni w tym sezonie grali mocno w kratkę (fot. Radosław Kuśmierz)
Dzisiaj pod lupę bierzemy drużynę dowodzoną przez Andrzeja Szymańskiego. Ekipa z Ropczyc ostatecznie kończy rundę na szóstym miejscu, w czym pomógł JKS 1909 Jarosław.
 
Błękitni Ropczyce od kilku sezonów są bardzo solidną drużyną w czwartej lidze. Odkąd zespół objął Andrzej Szymański, to ten nie schodzi poniżej określonego poziomu. Zespół w tym sezonie grał jednak w kratkę, lecz potrafił urwać punkty faworytom.
 
Włodarze klubu z ulicy Mickiewicza 56 w letnim okienku postawili na jakość, wobec czego w Ropczycach zjawił się m.in. Michał Ogrodnik z drugoligowej Apklan Resovii. Nie ma co, jest to klasowe nazwisko jak na ten poziom rozrywkowy.
 
Co jeszcze? Do zespołu dołączył także Krystian Majka z Wólczanki Wólka Pełkińska, a z zagraniczynch wojaży wrócił Grzegorz Flasza. Tych wzmocnień nie było za wiele, ale także nie było konieczności aż takiej rewolucji, bowiem kadra już w tamtym sezonie była dobra.
 
Początki sezonu nie były jednak łatwe, bowiem zespół grał w kratkę. Podopieczni Andrzeja Szymańskiego przeplatali lepsze mecze tymi gorszymi i brakowało im stabilizacji. To była dziwna runda w wykonaniu Błękitnych.
 
Nieprzewidywalność jednak czasem jest potrzebna i można pokusić się o stwierdzenie że zespół z Ropczyc był czwartoligowym Robin Hoodem. Dlaczego? No coż... Potrafił zabrać punkty Watkem Koronie Rzeszów, a stracił je w starciu z KS-em Pilzno.
 
Mimo jednak braku stabilizacji, Błękitni potrafili zająć miejsce w czołówce, jednak strata do miejsca premiowanego awansem jest zbyt duża. Spadek raczej im nie grozi, ale trzeba zachować czujność i dobrze przepacować zimę.
 
Nerwówka jeszcze nikomu nie pomogła, a o nią wiosną może być bardzo łatwo. Najważniejsze to jednak znaleźć stabilizację, która pomoże zbudować serię wygranych meczów. No i zespół z Ropczyc musi oderwać łatkę Robin Hooda.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 1

Rozwiąż działanie =

Jaś i Małgosia 2019-12-19 08:29:11 0 1

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że przed Błękitnymi trudna wiosna. Szeroki strumień płynących z Urzędu Miasta pieniędzy powoli wysycha. Bez sianka nie będzie grania. Przejedzone pieniądze na krótkotrwały "sukces", 6 miejsce przy takich nakładach ciężko nazwać sukcesem. Zabrakło rozwagi w wydawaniu PUBLICZNYCH pieniędzy.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij