2019-12-01 14:00:32

SST Lubcza zwycięska po raz trzeci z rzędu

Lubcza pewnie wygrała z Siarką (fot. Zdzisław Kałamarz)
W sobotni wieczór w hali w Niechobrzu w ramach rozgrywek 1.Ligi Podkarpackiej siatkówki SST Lubcza Racławówka mierzył się z drużyną Siarki Tarnobrzeg. Siatkarze z gminy Boguchwała do pokonania Siarki Tarnobrzeg potrzebowali zaledwie trzech setów. 3-0.

SST Lubcza już od samego początku zbudowała sobie wysokie prowadzenie w pierwszych fragmentach spotkania aż roiło się od zepsutych zagrywek. W efekcie czego spotkanie rozkręcało się bardzo powoli. Gospodarze dobrze grali blokiem, ekipa Siarki Tarnobrzeg zdawała się nie mieć wiekszęgo pomysłu na gre. Najwyższa przewaga Lubczy wyniosła osiem oczek a seta zakończył atakiem po skosie Dawid Woźniak.

Początek drugiej partii również nieprzysporzył wielkich emocji, ponownie dużo było błędów własnych.  W późniejszej części seta gra była bardzo wyrównana, miejscowi po dobrych zagrywkach Woźniaka i dobrej dyspozycji rozgrywającego Grzegorza Kawy zdołali odskoczyć na cztery "oczka" W końcowym momencie seta obie ekipy dobrze pracowały blokiem bardzo skuteczny był Mateusz Pyrak dzięki czemu róźnica jaka dzieliła oba zespoły wynosiła tylko punkt. Piłkę setową przy stanie 24-23 ponownie wykorzystał wychowanek AKS Resovii Rzeszów i mieliśmy już 2-0.

Trzeci set ponownie rozpoczął się pod dyktando gospodarzy. W ataku skuteczny był Dominik Bożek po błędzie gości w ataku podopieczni Marka Samolewicza prowadzili już pięcioma punktami. Siarka wzięła się jednak do roboty i zmniejszyła stratę do dwóch punktów. W bloku ponownie dobrze dysponowali byli gospodarze. Gospodarze seta ostatecznie wygrali do 20. A skutecznym blokiem popisał się kapitan Patryk Masłowski.

SST Lubcza Racławówka - Siarka Tarnobrzeg 3-0 (25-17, 25-23, 25-20)

SST Lubcza Racławówka: Bryliński, Kielar, Hołobut, Woźniak, Bożek, Kawa, Kłeczek, Kieś, Mędrygał, Masłowski, Kuśnierz, Wlodyga

Siarka Tarnobrzeg: Pyrak, Hasiak, Janeczeko, Szczepanik, Szymański, Pliźga, Fornal, Jaksan, Tomczyk