https://www.dikyspray.pl/


2019-11-23 13:11:00

"Crème de la crème" dla kibiców siatkówki w najbliższy poniedziałek na Podpromiu!

Czy KS Developres SkyRes Rzeszów pokona w poniedziałek Chemika Police? foto. Developres Rzeszów
Czy KS Developres SkyRes Rzeszów pokona w poniedziałek Chemika Police? foto. Developres Rzeszów
Po pokonaniu Grot Budowlanych Łódź 3:0 siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów zmierzą się czwartą drużyną poprzedniego sezonu Chemikiem Police. Siatkarki Ferhata Akbasa w tym sezonie podobnie jak Rzeszowianki jeszcze nie przegrały więc poniedziałkowa rywalizacja zapowiada się pasjonująco.
 
Są takie mecze w każdym sezonie na które czeka się całymi tygodniami, chęć zwycięstwa jest tak wielka, że nie dopuszcza się myśli o porażce. Wiadomo, że kibic w każdym meczu stara się pomóc swojej drużynie, jednak w takich spotkaniach jak z Chemikiem Police, serce bije dwa razy mocniej, na drugi plan schodzą poprzednie wygrane i w głowię rodzi się tylko myśl o pokonaniu najbliższego rywala.
 
Ponad 4200 zgromadzonych osób w Hali Podpromie na ostatnim pojedynku z Grot Budowlanymi Łódź zobaczyło, że w Rzeszowie tworzy się potęga, którą warto wspierać i pomagać w rozwoju wspólnego sukcesu. Rokowania na „klasyk” z Policami napawają optymizmem, bowiem jest duża szansa, że zostanie zapełniona cała hala, a to w siatkówce kobiecej jest rzadkim zjawiskiem. Być może rodzi się epoka, w której kobiety będą górować nad mężczyznami jeśli chodzi o popularność.
 
Przyjrzyjmy się bliżej Chemikowi Police, do tej pory siatkarki Ferhata Akbasa wygrały wszystkie 8 spotkań, które rozegrały. W tabeli zajmują drugą lokatę za Developresem, bo straciły punkty z Legionovią i Bydgoszczą, a strata do Rysic wynosi jeden punkt. Po dotychczasowych spotkaniach LSK możemy stwierdzić, że o mistrzostwo w tym sezonie będą się biły właśnie obie te drużyny, które przerastają poziomem resztę ligi.
 
W Policach przed sezonem nastąpiło sporo zmian, tą najważniejszą było zatrudnienie tureckiego szkoleniowca Ferhata Akbasa, który stworzył solidną ekipę. Kluczowymi zawodniczkami, które wzmocniły Chemika były: przyjmująca Wilma Salas, libero Paulina Maj-Erwardt, atakująca Gyselle Silva Franco i środkowa Irina Trushkina. Szczególnie trzeba wyróżnić tę pierwszą, gdyż plasuję się ona w czołówce najlepiej punktujących zawodniczek ligi. Kubanka dysponuje bardzo mocnym atakiem i trudną zagrywką, którą sprawia sporo kłopotów rywalkom. Salas kroku nie odstępuje reprezentantka Polski Natalia Mędrzyk, która jest najlepiej zagrywającą zawodniczką z dwunastoma asami na koncie. Jak widać siłę w ataku Policzanki mają sporą, ich styl gry odmienił się od momentu zmiany na stanowisku trenera. Teraz celem jest powrót na szczyt, z którego spadły w poprzednim sezonie i obeszły się smakiem, przegrywając pojedynek o brązowy medal z Developresem Rzeszów.
 
Gospodynie poniedziałkowego spotkania nie mają co spoglądać na rywalki, gdyż poziom jaki prezentują jest aktualnie najwyższy w lidze i z dużą dozą pewności możemy stwierdzić, że są faworytkami tego spotkania. W Rzeszowie od początku sezonu „wszystko gra”, trener Stephan Antiga świetnie wprowadził się do drużyny, nie przegrał żadnego meczu, transfery, które zostały przeprowadzone wygląda na to, że się sprawdziły i zawodniczki odpłacają się dobrą grą.
 
Po ostatnim meczu nowa przyjmująca Ali Frantti powiedziała dla www.lsk.pls.pl o najbliższym spotkaniu z Chemikiem: „ Już nie mogę się doczekać tej konfrontacji. Naszym atutem powinna być własna hala i ta niesamowita publiczność, która tak mocno nas wspiera. Myślę, że będziemy bardzo dobrze przygotowane do tego meczu.”
 
Mamy nadzieję, że nie będą to słowa rzucone na wiatr, gdyż wspaniali kibice w Hali Podpromie z pewnością będą nieść swoim dopingiem siatkarki. Zwycięstwo w tym meczu pozwoliłoby odskoczyć od Chemika na czteropunktową przewagę, co daje już pewien komfort w kontekście następnych spotkań. Wiadomo, że to dopiero początek sezonu, jednak jak wiadomo każdy punkt może być na wagę złota.
 
My również apelujemy do was kibiców, żeby pomóc naszym w tym jakże ważnym dla nich starciu i przyjść dopingować Rysice w najbliższy poniedziałek o 17:30 do Hali Podpromie. Ze swojej strony gwarantujemy, że nie będzie to czas stracony tylko pełen sportowych wrażeń!

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij