2019-11-17 16:42:42

Ekoball Stal Sanok wygrał w Dębicy. Zadecydował karny w 94. minucie

Piłkarze Ekoball Stali Sanok wygrali 2-1 w wyjazdowym pojedynku z Igloopolem Dębica. O zwycięstwie gości zadecydował gol z rzutu karnego w 94. minucie gry.

Przed sobotnim pojedynkiem z Ekoball Stalą Sanok "Morsy", jako jedna z trzech ekip w lidze, były niepokonane przed własną publicznością. Ten pojedynek niestety to zmienił, choć naprawdę niewiele brakowało im do punktu.

Kiedy w 33. minucie prowadzenie Igloopolowi Dębica dał Dawid Obłoza nic nie wskazywało jeszcze na taki obrót rzeczy. Asystę przy tym golu zaliczył nieźle spisujący się tego dnia Mateusz Stańczyk, który oszukał dwójkę sanockich obrońców i wyłożył piłkę koledze.

Odpowiedź gości była jednak bardzo szybka. Zaledwie cztery minuty później na bramkę Igloopolu uderzał Damian Niemczyk, a piłka odbiła się od jednego z defensorów gospodarzy i wpadła do siatki nad głową Łukasza Psiody. Do przerwy Igloopol remisował z Ekoball Stalą Sanok 1-1.

Odbierz bonus powitalny w wysokości 1200 PLN

W drugiej połowie uwodiczniła się przewaga gości. Zespół prowadzony przez Mateusza Ostrowskiego wielokrotnie szukał okazji, by zdobyć drugiego gola. Na posterunku był jednak Psioda, który skutecznie interweniował. Do czasu.

W doliczonym czasie gry w polu karnym faulował Damian Socha i arbiter wskazał na "wapno". Do jedenastki podszedł Sebastian Sobolak i nie pomylił się umieszczając piłkę w siatce. Dla Ekoball Stali Sanok była to już czwarta wygrana z rzędu. Dębiczanie w ostatnich czterech spotkaniach dwukrotnie remisowali i dwukrotnie przegrywali.

1-0 Dawid Obłoza (33)
1-1 Damian Niemczyk (37)
1-2 Sebastian Sobolak (90+4)