2019-11-09 18:15:23

PGE Stal Mielec pokonała Chojniczankę Chojnice. Nieudany debiut Zbigniewa Smółki

(fot.archiwalna)
PGE Stal Mielec pokonała w wyjazdowym meczu 17. kolejki Fortuna I ligi Chojniczankę Chojnice 2-0. Podopieczni trenera Dariusza Marca zdobyli komplet punktów pomimo wyraźnej przewagi gospodarzy w drugiej połowie spotkania. Obie bramki zdobył Mateusz Mak.
W pierwszej części gry, od samego jej początku, pachniało bramką dla PGE Stali Mielec. W 9. minucie strzelał Grzegorz Tomasiewicz, a dwie minuty później Krystian Getinger, ale oba uderzenia dobrze wybronił Adrzej Witan. Im bliżej końca premierowej połowy, tym bardziej gra zaczynała się wyrównywać. Ponownie świetnie próbówał Getinger, a w odpowiedzi, po stronie Chojniczanki Chojnice, dobrą próbę zanotował Emil Drozdowicz.

Ostatecznie, w 40. minucie, na prowadzenie wyszli goście. Błąd miejscowych na ich połowie, mielczanie przejęli piłkę, popędzili z kontrą na bramkę rywala. Futbolówkę na lewej stronie otrzymał Mateusz Mak i przymierzył technicznie, przy dalszym słupku, nie dając szans Witanowi. Na przerwę ekipa z Podkarpacia schodziła prowadząc.

W drugiej połowie inicjatywę przejęli miejscowi, którym bardzo zależy na punktach (piętnasta, spadkowa pozycja w tabeli). Dużo działo się zwłaszcza na prawej stronie, z której groźne dośrodkowania posyłał Oskar Paprzycki. Im dalej w las, tym więcej jednak niedokładności po stronie Chojniczanki. Z optycznej przewagi nie wynikało nic, ponieważ więcej było niedokładności aniżeli składnych, groźnych akcji ofensywnych.

PGE Stal Mielec rywala spokojnie wyczekała i w samej końcówce zadała decydujący cios. Kilka szybkich podań, piłka ostatecznie znalazła się pod nogami Mateusza Maka, który po raz drugi pokonał bramarza gospodarzy, tym razem płaskim strzałem. Jak się ostatecznie okazało, był to gol ustanawiający wynik tego spotkania. Mielczanie, pomimo przewagi rywala w drugiej połowie, zapewnili sobie trzy punkty, które dopisują do dorobku i nadal utrzymują się w czołówce Fortuna I ligi. Byłemu trenerowi Stali, Zbigniewowi Smółce, nie udał się za to debiut na trenerskiej ławce.

0-1 Mateusz Mak (40')
0-2 Mateusz Mak (85')

Chojniczanka Chojnice: Witan – Paprzycki, Wołąkiewicz, Michalski, Sylwestrzak – Drozdowicz (59. Surdykowski), Zawistowski (82. Conejo), Wolski, Wachowiak (59. Żukowski) – Kuzimski, Mikołajczak

PGE Stal Mielec: Primel – Żyro, Urbańczyk, Prokić (87. Paluchowski), Mak (89. Lisowski), Stasik, Sojlić (73. Bielak), Nowak, Tomasiewicz, Bodzioch, Getinger