2019-10-27 15:26:03

Stal Rzeszów przegrała z Olimpią Elbląg. Strata do czołówki coraz większa

Trener Stali Rzeszów Janusz Niedźwiedź ma zapewne spory ból głowy. Jego zespół w ostatnich sześciu meczach wygrał tylko raz... (fot. Krzysztof Krupa / stalrzeszow.pl)
Piłkarze Stali Rzeszów z trudnego terenu w Elblągu wracają bez punktów. Miejscowa Olimpia pokonała podkarpacki zespół 1-0.

Stal Rzeszów w sześciu ostatnich spotkaniach tylko raz sięgnęła po komplet punktów. Dziś rzeszowianie przegrali w Elblągu i do liderującej Resovii tracą już 7 punktów.

Pojedynek z Olimpią rozpoczął się od ataków gości. Już w 4. minucie gry mogło być bardzo groźnie, ale do wrzutki nie zdążył Artur Pląskowski.

Drogę do siatki Stali znaleźli za to miejscowi. W 20. minucie meczu prowadzenie Olimpii Elbląg dał Oleksii Prytuliak, który uderzeniem z blisko 30 metrów pokonał źle ustawionego Wiktora Kaczorowskiego.

Niespełna kwadrans później Stal Rzeszów miała dobrą okazję na wyrównanie. Groźnie uderzał Dominik Chromiński, ale jego uderzenie zdołał wybronić bramkarz Olimpii. Jeszcze przed przerwą niecelnie uderzał Michał Nawrot.

29-letni Michał Nawrot doskonałą okazję na wyrównanie miał też chwilę po zmianie stron, ale jego uderzenie głową z niewielkiej odległości z trudem zdołał obronić Sebastian Madejski.

Bramkarz Olimpii Elbląg nie pierwszy raz zresztą uratował swój zespół. W końcówce robił to jeszcze kilkukrotnie. Szczególnie słowa uznania należą mu się za interwencję z 71. minuty, kiedy to w pięknym stylu wybronił zmierzające w samo okienko uderzenie Piotra Głowackiego.

Mimo przewagi Stal Rzeszów znów wraca do domu bez punktów. Trener Janusz Niedźwiedź będzie musiał zapewne zastanowić się nad przyczyną słabszej dyspozycji jego podopiecznych i wprowadzić zmiany, bo inaczej biało-niebiescy mogą mieć spore trudności z włączeniem się do walki o upragniony awans.

1-0 Oleksii Prytuliak (20)

Olimpia Elbląg: Sebastian Madejski - Michał Balewski, Tomasz Lewandowski, Kamil Wenger, Tomasz Sedlewski, Cezary Demianiuk (85. Dawid Jabłoński), Klaudiusz Krasa, Michał Kuczałek, Oleksii Prytuliak (62. Michał Miller), Damian Szuprytowski, Przemysław Brychlik (68. Bruno Żołądź).

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski - Damian Sierant, Damian Kostkowski, Radosław Sylwestrzak, Piotr Głowacki, Dominik Chromiński, Adrian Ligienza, Patryk Plewka, Michał Nawrot (77. Dariusz Jarecki), Łukasz Mozler (68. Tomasz Płonka), Artur Pląskowski.

Sędziował: Łukasz Ostrowski (Szczecin).
Żółte kartki: Lewandowski, Krasa - Nawrot, Ligienza, Chromiński, Kostkowski.