2019-10-27 10:29:00

Stal Stalowa Wola przegrała z Żubrami Białystok

Koszykarze Stali Stalowa Wola po dobrym meczu musieli uznać wyższość Żubrów (fot. Radosław Kuśmierz)
Trwa fatalna seria podopiecznych Bogdana Pamuły, którzy przegrali piąty mecz z rzędu. Pogromcą zielono-czarnych była drużyna z Białegostoku.

Stal Stalowa Wola po środowym meczu z rezerwami Startu Lublin chciała pokazać się z dobrej strony i zagrać o dobry wynik z Żubrami Białystok. Gospodarze dobrze się prezentowali, a obie drużyny szły cios za cios.

Drużyna dowodzona przez Bogdana Pamułę nie poddawała się, utrzymując cały czas bezpieczny dystans do białostoczan. Plan Stalówki się powiódł i ta po pierwszej kwarcie przegrywała 23-25. Po krótkiej przerwie był już remis, a stan rywalizacji wyrównał Aleksander Jadaś.

To mocno podrażniło drużynę Żubrów, która ruszyła do zmasowanych ataków, odskakując Stali na na siedem punktów. Gospodarze starali się zmniejszać straty, jednak na nic to się zdawało. Końcówka wyglądała już jednak zdecydowanie lepiej i na przerwę zielono-czarni schodzili z trzema punktami straty.

Obraz gry po zmianie stron był identyczny, a obie drużyny rozgrywały bardzo dobre zawody. Stalówka pod koniec trzeciej kwarty trochę przystopowała, co wykorzystali goście i przed ostatnią kwartą prowadzili ośmioma punktami.

Gospodarze w ostatniej kwarcie postawili wszystko na jedną kartę, lecz nie przyniosło to oczekiwanego skutku, bowiem Żubry regularnie punktowały. Spotkanie cały czas było wyrównane i ostatecznie zakończyło się wynikiem 83-94.

ZKS Stal Stalowa Wola - Żubry Białystok 83-94 (23-25, 22-23, 21-26, 17-20)

ZKS Stal Stalowa Wola: Bandyga 7, Buczek 2, Andreasik, Pietras 0, Tabor 10, Łabuda 3, Bejnar 29, Nowik 10, Kindlik 20, Siembida, Nowak 0, Jadaś 2

Żubry Białystok: Sulima-Dolina 0, Kosobudzki 0, Kamiński 2, Bombrych 0, Zabielski 6, Wydra 21, Andruk 16, Wielechowski 6, Misiewicz 8, Parszewski 21, Bębeniec 1, Rapucha 13

Sędziowali: Łukasz Łaziński, Mateusz Wasielewski

Komisarz: Krzysztof Kołoszewski