2019-10-18 17:43:01

Atlas do ćwiczeń – sprzęt dla każdego

Podobne tematy siłownia
Atlas do ćwiczeń to urządzenie wielofunkcyjne, umożliwiające przeprowadzenie bezpiecznego treningu rozwijającego siłę i objętość mięśni, pozwalające odpowiednio wymodelować mięśnie.
 
Dzięki możliwości dobierania różnej wielkości obciążeń i korzystania z różnych stanowisk ćwiczeniowych atlas do ćwiczeń to urządzenie idealne zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych.
 
Treningi na atlasie są całkowicie bezpieczne, wszystkie obciążenia są zabezpieczone, nie istnieje więc ryzyko wykonywania zbyt gwałtownych, niebezpiecznych ruchów. To urządzenie łatwe w obsłudze, może na nim ćwiczyć kilka osób jednocześnie.

Jak ćwiczyć na atlasie?

Ćwiczenia na atlasie przyniosą efekty, jeśli będą wykonywane regularnie. Ciężary należy dobierać stosownie i proporcjonalnie do kondycji fizycznej i masy ciała. Nieprawidłowo wykonywane ćwiczenia przyniosą więcej szkody niż pożytku, dlatego zanim przystąpimy do treningu, należy się dokładnie zapoznać z instrukcją urządzenia lub poradzić się instruktora na siłowni, który pokaże, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia.

Atlas do ćwiczeń pozwala trenować większość partii mięśni. Nie wolno jednak przesadzać z nadmiernymi treningami, każdy trening należy poprzedzić rozgrzewką. Zapobiegniemy wszelkim urazom i kontuzjom. Zanim rozpoczniemy trening, należy ustawić najlepsze dla siebie obciążenia. Zbyt małe obciążenia nie przyniosą efektów, zbyt duże mogą doprowadzić do kontuzji.

Zanim kupimy atlas do ćwiczeń

Przed zakupem atlasu do ćwiczeń należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Atlas do ćwiczeń to duże urządzenie, skoro więc będzie znajdowało się w domu, zastanówmy się, czy posiadamy odpowiednią ilość miejsca. Przemyślmy też, do jakich celów potrzebny jest nam atlas. Istnieją atlasy proste w swej konstrukcji oraz atlasy rozbudowane z kilkoma stanowiskami.

Rozbudowany atlas jest idealnym rozwiązaniem, gdy chce korzystać z niego większa ilość domowników. Daje też więcej możliwości, jeśli chodzi o wybór ćwiczeń. Istnieją modele proste, które po jakimś czasie można dowolnie rozbudować. To znakomite rozwiązanie dla osób początkujących, które nie posiadają środków finansowych na zakup modeli rozbudowanych. Prosty atlas można sukcesywnie rozbudowywać, zmieni się wtedy w sprzęt wielofunkcyjny.

Atlas do ćwiczeń to konstrukcja dość ciężka, może więc zniszczyć podłogę. Dlatego warto zainwestować w maty ochronne.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij