2019-10-12 17:18:29

Polonia Przemyśl ograła Ekoball Stal Sanok na wyjeździe

Polonia odniosła drugie zwycięstwo z rzędu (fot. Karol Słomka/Karpaty Krosno)
Podopieczni Piotra Ciska pokonali na Wierchach zespół z Sanoka, odnosząc tym samym drugie zwycięstwo z rzędu. Dublet dla przemyślan ustrzelił wychowanek Polonii.

Piłkarze Polonii Przemyśl po ostatniej wygranej z KS-em Wiązownica, już zacierali ręce na kolejnego przeciwnika, którym w sobotnie popołudnie była drużyna Ekoballu Stali Sanok. Podopieczni Mateusza Ostrowskiego chcieli jednak odkupić winy za zeszłotygodniową porażkę na Wierchach.

Mecz był dość wyrównanym widowiskiem, bowiem zarówno jedna jak i druga drużyna miały swoje okazje do zdobycia gola. Bardziej konkretna była jednak Przemyska Barcelonka, która w 42. minucie wyszła na prowadzenie, a do siatki trafił Mateusz Wanat.

Kolejne gole padły dopiero w końcówce spotkania. Obraz gry w drugiej odsłonie nie uległ znaczącej zmianie, bowiem obie drużyny wciąz dążyły do zdobywania goli. Polonia była na fali i w 80. minucie zdobyła drugiego gola, a jego autorem był ponownie wychowanek przemyślan.

Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do gospodarzy, którzy w samej końcówce zdobyli kontaktowego gola, którego strzelcem był Mateusz Kuzio. Wynik spotkania nie uległ już zmianie, a Przemyska Barcelonka dzięki wygranej pnie się w górę tabeli.

0-1 Mateusz Wanat (42)
0-1 Mateusz Wanat (80)
1-2 Mateusz Kuzio (90)