2019-10-05 17:30:00

Apklan Resovia liderem 2 ligi! Pokonali na wyjeździe Garbarnię Kraków

Apklan Resovia pokonała na wyjeździe Garbarnię Kraków 2-0 i została nowym liderem 2 ligi. Bramki dla "Pasiaków" zdobyli Konrad Domoń oraz Daniel Świderski.

Pierwsza połowa meczu pomiędzy Garbarnią Kraków a Apklan Resovią nie dostarczyła zbyt wielu emocji. Nie było żadnych klarownych sytuacji i bezbramkowy remis był wynikiem sprawiedliwym.

Dziesięć minut po zmianie stron piłka po uderzeniu Kamila Włodyki wylądowała na poprzeczce bramki "Pasiaków". Trzynaście minut później doskonałą sytuację miał Kamil Radulj, ale piłka po jego strzale nie trafiła w bramkę gospodarzy.

W 73. minucie piłkarze Szymona Grabowskiego wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najprzytomniej w polu karnym Garbarni zachował się Konrad Domoń i to on otworzył wynik sobotniego meczu.

Cztery minut przed końcem meczu doskonałą sytuację na wyrównanie miał Adrian Jurowski po dośrodkowaniu Jakuba Kowalskiego. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik spotkania ustalił Daniel Świderski. Napastnik Apklan Resovii wyszedł na sam na sam i minął Aleksandra Kozieła. Resovia po tym zwycięstwie objęła fotel lidera 2 ligi.

0-1 Konrad Domoń (73)
0-2 Daniel Świderski (90+3)