2019-09-13 22:29:00

Stomil Olsztyn wygrał z PGE Stalą Mielec i został nowym liderem Fortuna 1 ligi

PGE Stal Mielec straciła fotel lidera na rzecz Stomilu Olsztyn.
Stomil Olsztyn pokonał PGE Stal Mielec 1-0. Gospodarze pokonali lidera Fortuna 1 ligi i sami zajęli ich miejsce.

Stomil Olsztyn już po kwadransie gry mógł objąć prowadzenie w meczu z PGE Stalą Mielec. W doskonałej sytuacji znalazł się były piłkarz "Biało-niebieskich" Szymon Sobczak, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej.

W 27. minucie kolejną okazję miała ekipa z Olsztyna tym razem po kontrze. W doskonałej sytacji znalazł się Artur Siemaszko, ale w ostatniej chwili jeden z obrońców Stali zdołał wybić piłkę z pod nóg napastnika Stomilu Olsztyn. Ostatecznie w pierwszej połowie nie padły żadne bramki.

Osiem minut po zmianie stron Siemaszko uderzył z rzutu wolnego i z najwyższym trudem Seweryn Kiełpin przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W 58. minucie po raz pierwszy Stal Mielec na poważnie zagroziła bramce Stomilu. Jednak uderzenie Bartosza Nowaka wylądowało na słupku bramki strzeżonej przez Piotra Skibę.

Chwilę później podopieczni Piotra Zajączkowskiego wyszli na prowadzenie. Gola dla Stomilu Olsztyn zdobył Szymon Sobczak, który wykonczył akcję zapoczątkowaną przez Wojciecha Hajdę.

W 83. minucie Lukas Bielak dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i Stal Mielec kończyła mecz w dziesiątkę. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Stomil wygrał 1-0 i objął fotel lidera Fortuna 1 ligi.

1-0 Szymon Sobczak (60)