2019-07-10 19:41:46

Porażka Stali Rzeszów z Górnikiem Łęczna w przedsezonowym sparingu

(fot. archiwalna)
Stal Rzeszów przegrała 1-3 w kolejnym meczu sparingowym przed nowym sezonem. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia ulegli swojemu przyszłemu ligowemu rywali, Górnikowi Łęczna, na jego terenie.

Od początku spotkania to gospodarze przejęli inicjatywę i starali się konstruować swoje akcje. Efekt ta taktyka przyniosła po raz pierwszy w 39. minucie - rezultat otworzył po składnej akcji całego zespołu Dominik Lewandowski.Tuż przed przerwą gola "do szatni" zdobył Aron Stasiak.

W drugiej połowie trener Kamil Kiereś wymienił cały skład. W Stali Rzeszów natomiast na boisko weszli m.in Michał Nawrot, Grzegorz Goncerz, Radosław Sylwestrzak czy Dominik Chromiński, który w 67. minucie zdobył dla swojego zespołu bramkę kontaktową. Łęcznianie jednak wynik podwyższyli już pięć minut później za sprawą trafienia Krystiana Wójcika, który, jak się okazało, ustalił rezultat sparingu.

Następne mecze kontrolne rzeszowianie rozegrają 13 lipca(sobota) w Boguchwale - o 10:00 z Siarką Tarnobrzeg, a o 12:00 ze Zniczem Pruszków. W poniedziałek biało - niebiescy wyjadą na drugie zgrupowanie - tym razem w Woli Chorzelowskiej.

Górnik Łęczna - Stal Rzeszów 1-3 (0-2)

1-0 Dominik Lewandowski (39)
2-0 Aron Stasiak (45)
2-1 Dominik Chromiński (64)
3-1 Krystian Wójcik (69)

Stal Rzeszów: Kaczorowski - Sierant, Kostkowski, Szeliga, Jarecki - Pociecha, Ligienza, Mozler, Zawodnik Testowany - Michalik, Pląskowski.

Na zmiany weszli: Nawrot, Goncerz, Chromiński, Głowacki, Sylwestrzak

Górnik Łęczna: Kostrzewski - Leandro, Pajnowski, Midzierski, Orłowski, Stromecki, Tymosiak, Korczakowski, Stasiak, Lewandowski, Wojciechowski.

Druga połowa: Rojek - Turek, Midzierski, Baranowski, Zagórski, Wójcik, Nakrosius, Korczakowwski, Mackiewicz, Testowany, Stasiak

Na zmiany weszli także: Igor Korczakowski, Aron Stasiak, zawodnik testowany, Jakub Zagórski, Tomasz Midzierski.