2019-07-06 12:30:02

Stal Stalowa Wola przegrała z Górnikiem Łęczna w sparingu

Stalówka straciła bramkę w ostatniej akcji meczu (fot. Radosław Kuśmierz)
W meczu towarzyskim drugoligowców lepszy okazał się ten z Łęcznej. Podopieczni Kamila Kieresia zdobyli bramkę w samej końcówce meczu.

Stal Stalowa Wola przegrała z Górnikiem Łęczna w sparingu. Mecz został rozegrany na stadionie Górnika, a spotkanie było wyrównanym widowiskiem.

Zielono-czarni stracili bramkę w samej końcówce potyczki, a piłkę w siatce w ostatniej akcji meczu umieścił Jakub Zagórski.

Górnik Łęczna - Stal Stalowa Wola 1-0 (0-0)

1-0 Jakub Zagórski (90)

Górnik Łęczna: Patryk Rojek - Leândro, Kamil Pajnowski, Paweł Baranowski, Paweł Sasin, Marcin Stromecki, Tomasz Tymosiak, Krystian Wójcik, Aron Stasiak, zawodnik testowany, zawodnik testowany oraz zawodnik testowany - Karol Turek, Kamil Pajnowski, Tomasz Midzierski, Maciej Orłowski, Marcin Stromecki, Adrian Szczerba, Igor Korczakowski, Aron Stasiak, Dawid Dzięgielewski, Dominik Lewandowski, zawodnik testowany

Stal Stalowa Wola: Konefał - Waszkiewicz, Witasik, Grasza, Sobotka - Michalik, Mroziński, Jopek, Dadok- Ciepiela, Fidziukiewicz oraz Kalinowski, Siudak, Mistrzyk, Szifer, Śpiewak, Stępniowski,  Marut, Pietras, Stelmach, Luigi D'Apolloni, Płonka, Zjawiński

~anonim 2019-07-06 13:03:53

bo widocznie się nie nadają proste grało 5 wychowanków juniorami awansu nie zrobisz a ci goscie z łapanki cisneli górnika jak nie wiem pechowa bramka w ostaniej akcji meczu

~anonim 2019-07-06 13:21:44

Z przebiegu gry Stal wygladała lepiej fajnie prowadzili piłke jak wykrystalizuje się 1 skład to sa szanse na baraże o 1 ligę

Obserwator 2019-07-06 13:28:31

Po to sa sparingi zeby wszystkim dac szanse pokazac sie nawet by mieli mozliwosc przygotowac sie do gry w 4 lidze ogarnojcie sie ludzie

~anonim 2019-07-06 13:29:43

odpowiadam w 1 połowie zagrało 5 wychowanków w 2 7 wychowanków wiec nie pitol że nioe grają bo dostają sznsę i muszą sobie wywalczyć miejsce w składzie miejsca jest dla 5 tylko

~anonim 2019-07-06 13:31:18

grali dobrze sam trener powiedział ze wynik jest nieważny bo testują rozne ustwienia warianty taktyczne są mocni i dadzą radę

~anonim 2019-07-06 13:34:07

Cały czas rozgrywamy sparingi na dwie jedenastki i podchodzimy do tych meczów na zasadzie sprawdzenia tego, jak zawodnicy radzą sobie na poszczególnych pozycjach. W pierwszej połowie posłaliśmy do gry pięciu młodzieżowców, w drugiej siedmiu. Nie chcemy robić tak, by młodzi grali z młodymi, a starsi z tymi bardziej doświadczonymi, chcemy ich ze sobą mieszać i testować różne warianty gry - powiedział nam Wojciech Fabianowski.- Graliśmy na przyzwoitym, żeby nawet nie powiedzieć więcej niż przyzwoitym poziomie. Mieliśmy swoje sytuacje bramkowe, ale rywalom oddać trzeba że również swoje mieli. Niestety, nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Po golu rywali z samej końcówki spotkania byli jeszcze blisko wyrównania, jednak zabrakło nam szczęścia. Wiadomo, że lepiej byłoby wygrać, ale nie to jest teraz najważniejsze - dodał trener Stali.

W spotkaniu tym Stal testowała jeszcze dwóch zawodników - Bartłomieja Cepielę z Legii Warszawa oraz Luigi D'Apollonio z Motoru Lublin.

Mieszkaniec Rzeszowa 2019-07-06 14:18:39

Brawo Leczna. Jechac z tym dziadostwem.

Obserwator 2019-07-06 14:32:10

ANONIM wymien mi tych 5 wychowankow z 1 polowy i 7 z drugiej podkreslam wychowankow

~anonim 2019-07-06 14:42:37

1 połowa wychowankowie : Łukasz Konefał Bartosz Grasza Maciej Wojtak zagrał 10 minut dobra 3 poniosło trenera 2 połowa:Maciej Siudak Michał Mistrzyk Filip Szifer Kacper Spiewak Wiktor Stępniowski Patruk Marut jest 6 wychowanków razem zagrało 9 wychowanków

Kumaty 2019-07-06 15:11:25

Chodzilo pewnie o 12 młodzieżowców a nie wychowanków, których naliczylem 8 ..jak cos proszę poprawić

Kumaty 2019-07-06 15:21:24

Skoro rzeczywiście gral Wojtak ktorego nie ma w rozpisce +Stelmach ktory tez jest wychowankiem to razem 10. Uwazam ze to dobry wynik miec tylu wychowanków w szerokiej kadrze. Liga pokaże ilu będzie grało w meczowych składach. Powodzenia chlopaki.

Stalówka 2019-07-06 17:05:38

Ale co to jest w ogóle za gadanie że przegraliśmy bo było iluś tam wychowanków. A co wy myślicie że rywale w sparingach się spinają na nas i wystawiają jedynie najsilniejsze składy? Nie ! Też testują, sprawdzają itd. Przegraliśmy i tyle. Najwidoczniej byliśmy słabsi.
Najbardziej mnie rozśmieszył Fabian, po meczu ze Zniczem pod koniec poprzedniego sezonu, przegranym bodajże 1-3. Gdy porażkę próbował tłumaczyć tym, że wpuścili dwóch naszych młodych wychowanków. Sprawdziłem. Znicz, nie grający już wtedy o nic (tak samo zresztą jak my) miał w składzie OŚMIU nieopierzonych wychowanków. Oczywiście o tym nasz trener nawet się nie zająknął.

~anonim 2019-07-06 17:11:17

w cale nie byłismy gorsi górnik miał farta strzał w okienko gol w ostatniej akcji meczu ogółnie dobrze wyglądali