2019-06-30 12:35:42

Powitanie lata! Wydarzenie na rzecz Mateuszka Padykuły, podopiecznego Fundacji "Zdążyć z pomocą"

Na stadionie Victorii Czermin 7 lipca 2019 roku będzie miało miejsce charytatywne wydarzenie kulturalno-sportowe. „Powitanie lata” to wspaniała inicjatywa na rzecz Mateuszka Padykuły podopiecznego Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.
 
"Powitanie lata" odbędzie się na stadionie Victorii Czermin. Będzie to charytatywne wydarzenie kulturalno-sportowe na rzecz Mateuszka Padykuły.
 
Mateuszek jest skrajnym wcześniakiem z 28 tygodnia ciąży. Wygrał ciężką walkę o życie, teraz potrzebuje intensywnej rehabilitacji. Od początku wiele przeszedł: niewydolność oddechowa (43 dni oddychał za niego respirator do 53 doby wspomagany przez CPAP), dysplazja oskrzelowo-płucna, wylew i wodogłowie pokrwotoczne, niedotlenienie, dwa zabiegi na oczka – retinpatia wcześniacza.
 
W niedalekiej przyszłości czeka go operacja z powodu kranioscyntozy. Po tak trudnym starcie potrzebuje intensywnej rehabilitacji. Mateuszek zmaga się z obszernym obustronnym niedotlenieniem ośrodkowego układu nerwowego, co obrazują jamy malacyjne w obrazie rezonansu magnetycznego. Patologiczne zmiany w mózgu mogą skutkować rozwinięciem mózgowego porażenia dziecięcego. Jest dzieckiem wysokiego ryzyka, jeśli chodzi o rozwój wzroku i ruchu.
 
Ta niezwykła inicjatywa jest skierowana do wszystkich mieszkańców gminy Czermin i gości, którzy zechcą uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu. O godzinie 9:00 zostanie rozegrany Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Dzikich Drużyn o „Puchar Lata”. Rozegrane zostaną mecze piłkarskie w 3 kategoriach wiekowych (I-III szkoły podstawowej, IV-VI szkoły podstawowej VII-VIII szkoły podstawowej oraz gimnazjum).
 
O godzinie 13:00 będzie miał miejsce blok artystyczny przygotowany przez dzieci i młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury w Czerminie oraz odbędą się licytacje. Z kolei o 14 rozpocznie się Charytatywny Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Czermin. O godzinie 20 przewidziany jest Wielki Finał Loterii Fantowej, w którym do wygrania są cenne nagrody (m. in. rower). O 20:00 rozpoczną się również mecze o III i I miejsce. O 21:00 wystartuje Taneczny Fluo Maraton z Calypso Fitness Mielec, który zakończy całe wydarzenie.
 
Podczas całej imprezy uczestnicy będą mogli korzystać z dmuchańców, urządzeń rekreacyjnych. Dla dzieci i młodzieży przewidziane są konkursy i animacje. W wydarzeniu wezmą udział Koła Gospodyń Wiejskich z Brnia Osuchowskiego oraz Dąbrówki Osuchowskiej. Każdy, kto w tym dniu, zaszczyci nas swoją obecnością będzie mógł wziąć udział w atrakcyjnej loterii fantowej. Dla uczestników przewidziane są stoiska promocyjne, lody oraz grill. To nie wszystkie atrakcje. Po prostu trzeba tam być.
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem