2019-05-14 14:24:51

W piątek testy w LOMS Karpaty Krosno! Będzie gość specjalny

Wołodymyr Bezzubjak gościem specjalnym podczas piątkowych testów Karpat Krosno. (fot. Karol Słomka)
Wołodymyr Bezzubjak gościem specjalnym podczas piątkowych testów Karpat Krosno. (fot. Karol Słomka)
Już w najbliższy piątek 17 maja o godzinie 17:00, na boisku przy ulicyBursaki 41 w Krośnie, odbędą się testy do Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego Karpaty Krosno. Podczas testów obecny będzie Wołodymyr Bezzubjak!
 
W piątek 17 maja o godz. 17 odbędą się testy do Liceum Ogólnoksztalcącego Mistrzostwa Sportowego Karpat Krosno. Zawodnicy z roczników 2003 i 2004 będą oceniani przez sztab szkoleniowy Karpat Krosno.

Będzie gość specjalny

Obecny będzie gość specjalny, ukraiński trener Wołodymyr Bezzubjak. Jest to ceniony trener, który większość swojej kariery szkoleniowej spędził w drużynie Karpat Lwów. Był między innymi w sztabie szkoleniowym podczas występów lwowskich Karpat w Lidze Mistrzów.
 
Dodatkowo swoją obecność podczas testów potwierdziło kilku przedstawicieli polskich klubów. Karpaty Krosno serdecznie zapraszają wszystkich chętnych młodych sportowców, którzy nowy rok szkolny chcieliby rozpocząć w LOMS Karpaty Krosno i jednocześnie dołączyć do Karpat MOSiR Krosno.

Karpaty Krosno zapraszają na testy

- Daj sobie szansę i przyjdź w piątek na testy! Pokaż swój warsztat sportowy przed trenerami koordynatorami, oraz zaproszonymi gośćmi! To może być milowy krok w kierunku profesjonalnej gry w piłkę. Karpaty Krosno, to czołowy klub w regionie, który stawia na młodzież! Jesteśmy liderem w klasyfikacji Pro Junior System jeśli chodzi o kluby z całego Podkarpacia! Wyprzedzamy nawet zespoły z wyższych lig, gdzie było więcej rozegranych kolejek do tej pory.
 
Nasza szkoła jest dobrym miejscem do edukacji. Nasi uczniowie mają zadowalające wyniki w nauce, a tegoroczni maturzyści plasują się w gronie najlepszych w mieście! Ponadto wszyscy uczniowie LOMS Karpaty Krosno, regularnie grają w rozgrywkach młodzieżowych, a Ci najlepsi w drużynie seniorskiej!
 
Posiadamy 2 zespołu Juniorów Młodszych, którzy są w czubie swoich lig! Pierwsza drużyna Juniorów Młodszych zajmuje aktualnie 2. miejsce w ligowej tabeli tracąc jeden punkt do liderującej Stali Stalowa Wola, a wyprzedzając w tabeli między innymi SMS Resovia Rzeszów!
 
Druga drużyna jest liderem w swojej grupie deklasując swoich rywali i na 8 meczów wygrywając 7 razy i tylko raz remisując! Ponadto do rozgrywek są zgłoszone dwa zespoły juniorów, "pierwsi" są liderem swojej ligi odstawiając w tabeli między innymi juniorów ze Stali Mielec, Siarki Tarnobrzeg czy Stali Stalowa Wola. Drugi zespół juniorów występuje w lidze okręgu Krosno i nie ma sobie równych, po 14 meczach uzbierał 33 punkty, na co złożyło się dziesięć wygranych, try remisy i jedna porażka. Ponadto bilans bramek jest deklasujący - 97:24! Jak widać "Krosno młodzieżą stoi!", dlatego wstąp w Nasze szeregi i twórz z Nami przyszłość swoją jak i Klubu!

Trener pierwszego zespołu Karpat Krosno o celach drużyny

- Dobra organizacja szkolenia w Krośnie pozwala na wprowadzanie młodych zawodników do piłki seniorskiej, uważam to za swój obowiązek. Wiąże się to bez wątpienia z ryzykiem jakim jest osiągany wynik sportowy drużyny, który zawsze będzie stawiany ponad szkolenie, mimo tego, że wszyscy zdajemy sobie sprawę z faktu, że to odpowiednie szkolenie przybliża do osiągania dobrych wyników sportowych. W obecnym sezonie w Karpatach Krosno w 4 lidze zagrało zagrało 19 młodzieżowców na 26 zawodników stanowiących kadrę zespołu. Kolejni czekają na swoją szansę i zapewne ją dostaną jeszcze w tym sezonie - powiedział Dariusz Jęczkowski, trener koordynator oraz szkoleniowiec pierwszego zespołu Karpat.
 
Dalej opiekun czwartoligowego klubu wylicza jakie cele obrał jego zespół przed rozpoczęciem sezonu:
- systemowe wprowadzanie młodych zawodników szkolonych w Karpatach MOSiR Krosno i SMS Karpaty Krosno do pierwszego zespołu,
- zespół oparty na wychowankach klubu, którzy spędzili w klubie minimum 3 lata,
- utrzymanie proporcji w I zespole (wychowankowie klubu 80%, inni 20%),
- wygranie klasyfikacji ProJunior System 2018/19 w IV lidze(nagrodę chcielibyśmy przeznaczyć na stypendia dla młodych zawodników włączonych do kadr I zespołu w sezonie 2019-2020),
- ciągła profesjonalizacja procesu szkolenia w zespołach prowadzonych przez Szkołę Mistrzostwa Sportowego Karpaty Krosno,
- zbudowanie zespołów juniorskich, które skutecznie będą rywalizują o awans do rozgrywek centralnych CLJ.
 
- Mimo, że sezon nie dobiegł końca będziemy kontynuować obraną drogę. Dzięki temu chcemy zachęcić młodych zdolnych zawodników z regionu dowybrania dalszej edukacji piłkarskiej w Krośnie w Szkole Mistrzostwa Sportowego Karpaty - kończy Jęczkowski.

Dariusz Liana o strukturze szkoleniowej Karpat Krosno w przyszłym sezonie

- Mijający sezon pokazał, że tylko solidne warunki i praca szkoleniowa pozwolą na wprowadzanie młodych zdolnych zawodników do piłki seniorskiej. Marzeniem wielu klubów w Polsce jest szkolić zawodników, którzy wperspektywie czasu zasilają szeregi pierwszej drużyny. My to marzeniespełniamy, chcemy podążać tą drogą bo wydaje nam się najbardziej słuszną - powiedział Dariusz Liana, trener koordynator.
 
W zbliżającym się sezonie pragniemy stworzyć znakomite warunkiszkoleniowe dla wszystkich zawodników, którzy zdecydują się nakontynuację edukacji sportowej w Szkole Mistrzostwa Sportowego KarpatyKrosno, tym samym chcemy przybliżyć ich jak najszybciej do debiutu wseniorskich rozgrywkach - kontynuuje Liana
 
Struktura szkoleniowa w sezonie 2019/2020 w SMS będzie wyglądała następująco:
- Pierwsza Drużyna (IV Liga Podkarpacka)
- Junior Starszy U19 (obecnie I Liga Podkarpacka grupa A)
- Junior Młodszy U17 (obecnie I Liga Podkarpacka grupa A)
- Junior Młodszy B U16 (obecnie I Liga Podkarpacka grupa B)

Ponadto funkcjonuje również drużyna Junior Starszy B U19 (obecnie liga OZPN), która stwarza możliwość gry w rozgrywkach ligowych wszystkim zawodnikom szkolonym w Szkole Mistrzostwa Sportowego.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem