2019-05-04 19:26:48

Stal Stalowa Wola przegrała ze Zniczem Pruszków

Michał Trąbka (na zdjęciu) strzelił jedyną bramkę dla Stalówki (fot. Radosław Kuśmierz)
Będący pewnymi ligowego bytu piłkarze zielono-czarnych ulegli ekipie z Pruszkowa. Sztab szkoleniowy Stali robi aktualnie przegląd kadry na nowy sezon i szansę debiutu otrzymał Maciej Siudak.

Obie drużyny na początku spotkania badały się, choć z czasem zaczęły padać konkrety. Jako pierwsi groźnie zaatakowali piłkarze Znicza Pruszków, którzy kilkukrotnie zagrozili bramce Macieja Siudaka, lecz ten był na posterunku.

Zawodnicy Stali Stalowa Wola z czasem jednak zaczęli groźnie atakować, lecz golkiper Znicza pozostawał czujny. W 26. minucie Michał Kitliński dobrze podawał do Piotra Mrozińskiego, lecz jego uderzenie zatrzymało się na słupku.

Dziesięć minut później Sebastian Łetocha znalazł się w sytuacji sam na sam z Bartłomiejem Gradeckim, jednak gości ponownie uratował słupek. Po chwili jednak Znicz zrewanżował się, a Arkadiusz Pyrka znalazł się w sytuacji sam na sam z Siudakiem, ale uratowała go poprzeczka.

W końcówce pierwszej odsłony groźnie atakowali goście, jednak do przerwy nie ujrzeliśmy bramek. Po zmianie stron piłkarze Znicza ruszyli do ataków i już 51. minucie Marcin Bochenek uderzył w lewy róg bramki nie dając szans debiutantowi.

Stalówka zaczęła odrabiać straty i do wyrównania doprowadzić mógł Wiktor Stępniowski, ale Gradecki uratował swój zespół. W 69. minucie Adrian Rybak faulował jednego z piłkarzy miejscowych i sedzia Jacek Lis podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł Michał Trąbka i pewnym strzałem pokonał golkipera Znicza.

Gospodarze nie nacieszyli się prowadzeniem zbyt długo, bowiem w 79. minucie Patryk Czarnowski strzela gola na 1-2. Od tej pory zielono-czarni napierali na bramkę Gradeckiego, jednak ten dobrze wykonywał swoją robotę i Znicz nie wypuścił prowadzenia.

0-1 Marcin Bochenek (54)
1-1 Michał Trąbka (71-rzut karny)
1-2 Patryk Czarnowski (79)

Stal Stalowa Wola: Siudak – Waszkiewicz, Janiszewski, Stasiak, Sobotka, Kitliński (56. Trąbka), Śpiewak (46. Jopek), Stelmach, Mroziński, Dadok (61. Stępniowski), Łętocha (56. Trubeha)

Znicz Pruszków: Gradecki – Bochenek, Rybak, Wrześniewski, Smoleń, Stromecki (73. Kinast), Małachowski, Faliszewski, Czarnowski, Pyrka, Szymański

Żółte kartki: Waszkiewicz - Rybak, Szymański

Sędziował: Jacek Lis (Katowice).