2019-04-20 19:58:00

PGE Stal Mielec jeszcze walczy o Lotto Ekstraklasę. Pokonali Chojniczankę Chojnice

PGE Stal Mielec wygrała z Chojniczanką Chojnice.
PGE Stal Mielec pozostaje w walce o Lotto Ekstraklasę. Podopieczni Artura Skowronka pokonali Chojniczankę Chojnice po raz pierwszy w historii.

PGE Stal Mielec wyszła na prowadzenie w meczu z Chojniczanką Chojnice już w 19. minucie meczu. Gola bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Krystian Getinger.

Zaledwie trzy minuty później było już 2-0 dla gospodarzy. Ponownie rzut wolny i ponownie piłka trafiła do siatki Chojniczanki. Tym razem jednak uderzał Bartosz Nowak.

Chwilę później wydawało się, że będzie kontaktowa bramka dla gości. Jednak po strzale Tomasza Mikołajczaka sędzia dopatrzył się spalonego.

W 31. minucie Mikołajczak ponownie trafił do siatki Stali Mielec, ale tym razem bramka została uznana. Jeszcze przed przerwą piłkarze Artura Skowronka wyszli ponownie na dwubramkowe prowadzenie. Drugą bramkę w tym meczu strzelił Nowak.

Sześć minut po zmianie stron Tomasz Mikołajczak skutecznie wykorzystał rzut karny i ekipa z Chojnic miała tylko jedną bramkę straty.

Wynik spotkania na 4-2 ustalił Josip Solić w 77. minucie. Defensor Stali Mielec pewnie wykorzystał rzut karny.
1-0 Krystian Getinger (19)
2-0 Bartosz Nowak (22)
2-1 Tomasz Mikołajczak (31)
3-1 Bartosz Nowak (42)
3-2 Tomasz Mikołajczak (51-rzut karny)
4-2 Jospi Solić (77-rzut karny)