2018-11-25 15:59:13

Porażka osłabionej Resovii z Gryfem Wejherowo. Zdecydował rzut karny

Podobne tematy 2 liga Resovia Gryf Wejherowo
Resovia po pięciu zwycięstwach z rzędu przegrała.
Resovia przegrała z Gryfem Wejherowo na wyjeździe 0-1. Gospodarze zapewnili sobie zwycięstwo w 80. minucie spotkania. Gola z rzutu karnego zdobył Krzysztof Wicki.

Gryf Wejherowo od początku spotkania ruszył do ataku. Gospodarze sprawiali lepsze wrażenie, ponieważ Resovia przyjechała nad morze bez pięciu podstawowych graczy. W 18. minucie spotkania pierwszą doskonałą okazję Gryfu zmarnował Dawid Rogalski.

Po pół godzinie gry kolejną okazję wypracowali sobie miejscowi. Najpierw na bramkę Wojciecha Daniela uderzał Piotr Kołc, a dobijał Rogalski. Jednak znakomitymi paradami popisał się bramkarz Resovii. Po pierwszych czterdziestu pięciu minutach gry było 0-0.

Siedemnaście minut po zmianie stron zaatakowali goście. Kamil Antonik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Gryfu Wejherowo. Jednak piłka po strzale napastnika "Pasiaków" wyladowała na słupku bramki Dawida Lelenia.

W 79. minucie Rafał Mikulec sfalował  w polu karnym jednego z zawodników gospodarzy i sędzia wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Krzysztof Wicki i nie dał szans Danielowi. Gospodarze objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu.

1-0 Krzysztof Wicki (81-rzut karny)