2018-10-04 13:32:21

Wisła Sandomierz wyeliminowała Koronę Kielce z Pucharu Polski

Wisła Sandomierz sensacyjnie wyeliminowała Koronę Kielce z rozgrywek Pucharu Polski. "Złocisto-krwiści" nie sprostali ekipie z 3 ligi. Gospodarze wygrali 3-2.

Wisła Sandomierz niespodziewanie w objęła prowadzenie w 22. minucie meczu z Koroną Kielce. Kacper Piechniak wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i gospodarze prowadzili 1-0.

Zaledwie osiem minut później był już remis. Golkiper gospodarzy sfaulował jednego z zawodników Korony w polu karnym. Do piłki ustawionej na 11-metrze podszedł Veto Arweładze i pokonał Przemysława Janowskiego stojącego między słupkami Wisły.

Pare chwil później faworyt prowadził. Niefortunnie we własnym polu karnym interweniował Jakub Konefał i skierował piłkę do własnym bramki. Gdy wydawało się, że od teraz na boisku dzielić i rządzić będą goście to drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Łukasz Kosakiewicz. Więcej bramek w pierwszej połowie nie padło.

Sześć minut po wznowieniu gry w drugiej połowie jeden z kibiców wtargnął na boisko i rozpętała się awantura, która trwała niemal 30 minut.
Zamieszki te zdecydowanie wybiły Koronę Kielce z rytmu, bowiem już w 55. minucie meczu Wiktor Putin zdobył bramkę wyrównującą. Dziesięć minut później jeden z obrońców Korony dotknął piłki we własnym polu karnym i sędzia wskazał "wapno".

Do piłki poszedł Putin, pokonał Pawła Sokoła i wyprowadził Wisłę Sandomierz na prowadzenie. Trzecioligowiec do końca meczu nie wypuścił już zwycięstwa z rąk i sensacja stała się faktem. Korona Kielce odpadła z Pucharu Polski. Natomiast gospodarze w kolejnej rundzie zmierzą się z Podbeskidziem Bielsko Biała.

Wisła Sandomierz - Korona Kielce 3-2 (1-2)

1-0  Kacper Piechniak (22)
1-1  Wato Arweladze (30-rzut karny)
1:2  Jakub Konefał (34-samobójcza)
2-2  Wiktor Putin (55)
3-2  Wiktor Putin (65-rzut karny)

Wisła Sandomierz:
Przemysław Janowski - Dawid Korona, Jakub Konefał, Mateusz Kolbusz, Daniel Chorab (82. zawodnik nieznany) - Jarosław Piątkowski, Jakub Siedlecki (61. Piotr Poński), Michał Kamiński, Wiktor Putin, Damian Nogaj - Kacper Piechniak.