2018-08-30 10:46:48

Rzemieślnik ograł Izolator Boguchwała i pozostał na fotelu lidera 4 ligi podkarpackiej

Izolator Boguchwała nie ma ostatnio dobrej passy. Porażka z Rzemieślnikiem to druga z rzędu przegrana biało-zielonych (fot. Bartosz Kabala)
Liderujący 4 lidze podkarpackiej Rzemieślnik Pilzno nadal pozostaje niepokonany. Tym razem po ciężkim, wyrównanym meczu ograł Izolator Boguchwała.

Ekipa Tomasza Głąba po dobrym początku sezonu (zwycięstwa z Piastem Tuczempy i Przełomem Besko) złapała zadyszkę. W trzech ostatnich spotkaniach Izolator zdobył zaledwie jeden punkt.

Izolator po porażce na swoim terenie z KS Wiązownica jechał do Pilzna po komplet punktów. Drużyna z Boguchwały od pierwszych minut przejęła inicjatywę i na niewiele pozwalała swoim rywalom. Mimo optycznej przewagi, nic konkretnego z tego nie wynikało. Oba zespoły potrafiły stworzyć zagrożenie jedynie po stałych fragmentach gry.

Druga część spotkania wręcz rewelacyjnie rozpoczęła się dla gospodarzy. W 48. minucie błąd Izolatora po dośrodkowaniu wykorzystał niezawodny Damian Wolański. Napastnik Rzemieślnika najlepiej wybrnął z sytuacji w asyscie Aleksandra Gajdka i Dawida Kaszuby i umieścił piłkę w siatce.

Pobudzeni tym trafieniem gracze z Pilzna ruszyli do ataku. Już sześć minut później po doskonałej akcji i precyzyjnym uderzeniu głową Adriana Szyszki Rzemieślnik prowadził 2-0.

Po drugiej straconej bramce zaczęłą się gra cios za cios. Goście musieli nieco się otworzyć, a gospodarze ustawili się na grę z kontrataku.

W 77. minucie nadzieje Izolatorowi dał Patryk Zieliński, który po stałym fragmencie gry najlepiej zachował się w polu karnym i strzałem głową pokonał Patryka Pietraszewskiego.

Mimo zmasowanych ataków Izolatora wynik do końca meczu nie uległ zmianie. Rzemieślnik bardzo solidnie zagrał w defensywie, a Izolacji brakowało dokładnego ostatniego podania.

1:0 Wolański48
2:0 Szyszka 54
2:1 Zieliński 77

Rzemieślnik: Pietraszewski - Szymański, Tragarz, Kwaśniczko, M. Nalepka (81. Tomasiewicz), Szyszka, Ślęzak (87. Bytnar), Barycza, Macnar (74. Ślęczka), Florian, Wolański (84. H. Nalepka)

Izolator: Kaszuba - Gajdek (65. Brogowski), Bogacz, Wiącek, K. Wilk, Dobrzański (81. J. Wilk), Zieliński (79. Pałys-Rydzik), Worosz (60. Sitek), Domin (70. Pikiel), Dudek (77. Filip), Róg