2010-10-17 22:10:03

Wyjazdowa porażka Siarki, Partyzant Targowiska liderem

Siarka Tarnobrzeg straciła pozycje lidera na rzecz Partyzanta Targowiska. Znów wysoko wygrał Izolator Boguchwała, a Stal Mielec i Polonia Przemyśl zwyciężały na wyjazdach.

Drugiej z rzędu wyjazdowej porażki doznała Siarka Tarnobrzeg. Dotychczasowy lider tabeli uległ nieobliczalnym rezerwom Górnika Łęczna 1-2. Po dwóch bramkach Szymanka „Siarkowców” stać było jedynie na honorowe trafienie, którego autorem był Hynowski.

Porażke tarnobrzeżan wykorzystał Partyzant Targowiska. Zawodnicy Mirosława Kality ograli w Nowej Sarzynie Unie aż 3-0 obejmując prowadzenie w tabeli z przewagą dwóch punktów nad aż pięcioma zespołami.

Ponownie na swoim stadionie wysoko wygrał Izolator Boguchwała, tym razem ze Stalą Poniatowa 4-0.

Pomimo tego, że Stal Poniatowa grała swoje spotkanie na wyjeździe, kibie w tym mieście mieli okazje oglądać futbol na trzecioligowym poziomie. Na stadionie Stali zmierzyły się Wisła Puławy z Olendrem Sól w meczu, w którym gospodarzem byli Wiślacy. Zawodnicy „Dumy Powiśla” wyszli na murawe z 10-minutowym opźnieniem chcąc zrówcić w ten sposób uwagę na trudną sytuacje swojej sekcji po ograniczeniu środków przyznawanych przez sponsora na rzecz drużyny. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1 dla Wisły.

W odmiennych nastrojach byli po meczu swoich drużyn fani Karpat Krosno i Polonii Przemyśl. Ci pierwsi przegrali niespodziewanie 0-1 na własnym stadionie z Podlasiem Biała Podlaska, natomiast „Przemyska Barcelona” wygrała 1-0 w Świdniku z Avią kończąc mecz w osłabieniu po tym, jak drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Arkadiusz Gosa.

Podobnie w różnych nastrojach byli fani dwóch podkarpackich Stali – sanockiej i mieleckiej. Żółto-niebiescy przegrali z Tomasovią Tomaszów Lubelski 2-1 tracąc bramkę już w pierwszej minucie meczu. Z kolei biało-niebiescy po zwycięstwie nad Chełmianką 2-1 wrócili z lubelszczyzny z kompletem punktów. Młodzi mielczanie zdołali, mimo straty bramki w 24.minucie, jeszcze przed przerwą wyrównaś stan meczu, by następnie wyjść na prowadzenie.

Lider klasyfikacji strzelców Tomasz Walat (Siarka Tarnobrzeg, 10 bramek) nie powiększył w tej kolejce dorobku strzeleckiego. Zbliżył się do niego za to drugi w klasyfikacji Fabian Pańko (Stal Sanok, 8 bramek). Gole dla swoich drużyn zdobywali też w tej kolejce dwaj zawodnicy mający po 7 bramek na koncie – Grzegorz Szymanek (Górnik II Łęczna) i Ireneusz Zarzyka (Partyzant Targowiska).