2010-10-10 17:10:03

III liga: Siarka rozstrzelała Chełmianke, zmiana lidera tabeli

11.kolejka III ligi lubelsko-podkarpackiej przyniosła zmiane na pozycji lidera. Partyzant Targowiska po porażce w Sanoku ustąpił miejsca tarnobrzeskiej Siarce.

Pogromcą dotychczasowego lidera okazał się zespół Stali Sanok, który ograł podopiecznych Mirosława Kality 2-0. Sanoczanie zaczeli od mocnego uderzenia strzelając bramkę już w pierwszej minucie meczu. Dzięki temu zwycięstwu, a co za tym idzie korzystniejszemu bilansowi bezpośrednich spotkań z Partyzantem, Stal zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli.

Na pierwszą pozycje, po efektownym zwycięstwie aż 8-0 nad Chełmianką Chełm, wyszła Siarka Tarnobrzeg. Siarkowcy po dwóch słabszych meczach (remis i porażka) w pełni zrehabilitowali się swoim fanom rozgrywając świetny mecz.

W innych spotkaniach, poza Izolatorem Boguchwała który uległ Podlasiu w Białej Podlaskiej 0-1, wszystkie podkarpackie ekipy odniosły zwycięstwa. Najwięcej nerwów stracili z pewnością fani Unii Nowa Sarzyna, która prowadząc już 4-0 straciła trzy bramki – ostatnią w doliczonym czasie gry. Polonia Przemyśl pokonała 1-0 rezerwy Górnika Łęczna, a Stal Mielec przerwała serię czterech porażek z rzędu, wygrywając 2-0 z Tomasovią Tomaszów Lubelski.

W dwóch niedzielnych spotkaniach zwycięstwa, w identycznych rezultatach 0-1. odnosili goście. Karpaty Krosno przywiozły komplet punktów z Biłgoraja, gdzie ograły Olendra Sól, zaś Avia Świdnik wygrała ze słabo spisującą się Stalą Poniatowa, która odniosła trzecią porażkę z rzędu.

W klasyfikacji strzelców prowadzi z dziesięcoma bramkami Tomasz Walat, napastnik Siarki Tarnobrzeg. Aż trzy trafienia mniej ma drugi z najskuteczniejszych strzelców ligi Fabian Pańko ze Stali Sanok. Na dalszych miejscach z sześcioma golami znajdują się Michał Bereś (Izolator Boguchwała) oraz Ireneusz Zarzyka (Partyzant Targowiska).