https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2015-01-29 11:50:45

Miasto wesprze "Stalówkę". Jest szansa na 200 tys. złotych

Podobne tematy Stal Stalowa Wola 2 liga
Wiele wskazuje na to, że aż 200 tys. złotych z budżetu Stalowej Woli trafi do drugoligowej "Stalówki" w 2015 roku.
 
Poprawki w zaplanowanym jeszcze za kadencji wcześniejszego prezydenta budżecie miasta wprowadził Lucjusz Nadbereżny, nowy włodarz Stalowej Woli.
 
Wg projeku budżetu dotacje dla wszystkich drużyn sportowych w Stalowej Woli mają wynieść pół miliona złotych. Aż 200 tys. zł przypadnie piłkarzom drugoligowej Stali Stalowa Wola.
 
- Z założenia 200 tys. zł jest przeznaczone dla Piłkarskiej Spółki Akcyjnej - powiedział w rozmowie z portalem StaloweMiasto.pl Rafał Weber, przewodniczący Rady Miejskiej Stalowej Woli.
 
Nie jest jeszcze pewnie czy będzie to dokładnie ta kwota, ale w planach właśnie takie pieniądze zostały uwzględnione. - Nad projektem pracować będzie komisja, która zostanie powołana przez prezydenta - dodał Weber.
 
survey hosting
 
Członkowie komisji podejmą ostateczne decyzje, co do wysokości dotacji na poszczególne kluby sportowe. - To czy Stal Stalowa Wola otrzyma 180 czy 220 tys. zł jest sprawą otwartą - zakończył radny.
 
Działacze "Stalówki" o dotację będą mogli ubiegać się w ramach konkursu, do którego muszą przystąpić. W ubiegłych latach otrzymywali wsparcie w ramach środków przeznaczonych na promocję miasta, co wiązało się z odprowadzeniem podatku przez klub (w przypadku dotacji w wysokośći 200 tys. zł byłoby to blisko 50 tys. zł podatku). W tym roku, w związku z formą dotacji, klub będzie mógł te pieniądze zaoszczędzić.
 
Piłkarze Stali Stalowa Wola są w trakcie przygotowań do rundy wiosennej 2 ligi, która zostanie wznowiona już 7 marca.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 2

Rozwiąż działanie =

Lord 2015-01-29 13:43:00 0 0

Jak wiadomo budżet był ustalony przez byłego prezydenta miasta, który nie dawał praktycznie nic na utrzymanie "Stalówki" więcej starał się zniszczyć, jak koszykówkę. 200 tysięcy przy 600 tysiącach sIARY, to i tak niewiele, ale wart jest zauważenia gest. Choć osobiście liczyłem na troszkę więcej...

aidzpan 2015-01-29 19:35:17 0 0

Pozerze i wieczna płaczko plac targowy , który łoży ponad milion to należy do tajemniczego szejka z Emiratów Arabskich czy też do miasta SW? a za tę sIARĘ oby sparszywiały ci paluchy.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij