2014-11-23 18:11:32

Nokaut w Mielcu. Zagłębie Sosnowiec znów rozbiło Stal

Stal Mielec kolejny raz wysoko przegrała z Zagłębiem Sosnowiec. Tym razem aż 0-4.

Nie udał się rewanż na Zagłębiu Sosnowiec podopiecznym Janusza Białka. Stal Mielec przegrała w Sosnowcu 1-4 na inaugrację i dziś miała zdobyć trzy punkty. Niestety nie zdobyła ani jednego.

Wszystko rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy od pierwszych minut mieli przewagę. Aż do 22. minuty, bo właśnie wtedy kontrę przeprowadzili gracze Zagłębia, a pięknym uderzeniem z ponad 30 metrów popisał się Łukasz Matusiak i było 0-1.

Stal Mielec - Zagłębie Sosnowiec 0-4 [WIDEO, BRAMKI]

Po stracie gola znów zaatakowała Stal Mielec i znów została boleśnie skarcona. Goście przeprowadzili szybką kontrę i z bliskiej odległości trafił Jakub Arak.

Od tego momentu mielczanom grało się coraz trudniej. Jeszcze przed przerwą przy biernej postawie obrońców na 3-0 dla Zagłębia podwyższył Hubert Tylec, a kilka minut później uderzenie Dawida Ryndaka dobił z bliska Arak. Gospodarze przegrywali do przerwy 0-4 czego chyba nikt się nie spodziewał.

Po zmianie stron Stal zaatakowała odważniej i prowadziła grę. Klarownych sytuacji wciąż jednak brakowało. Zagłębie już do końca mądrze się broniło, a w doliczonym czasie gry mogło nawet jeszcze podwyższyć, ale w sytuacji sam na sam Matusiak nie zdołał pokonać Wojciecha Daniela.

STAL MIELEC - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 0-4 (0-4)

0-1 Matusiak (23)
0-2 Arak (25)
0-3 Tylec (37)
0-4 Arak (43)

Stal Mielec: Daniel - Załucki, Nikanowycz (40. Głaz), Duda, Radulj, Jankowski (40. Domański), Bożek (60. Płatek), Kościelny, Cholewiak, Żubrowski, Getinger

Zagłębie Sosnowiec: Fabisiak - Sierczyński, Jarczyk, Markowski, Kutarba, Ryndak (76. Mularczyk), Matusiak, Dudek (84. Giel), Szatan, Tylec (88. Budek), Arak (65. Tumicz)

Sędziował: Krzysztof Korycki (Warszawa). Żółte kartki: Getinger, Głaz - Ryndak, Kutarba, Jarczyk, Budek

źródło: polskieligi.net