2014-10-31 19:16:04

Stal Mielec wygrała z Górnikiem Wałbrzych

Stal Mielec pokonała graczy Górnika Wałbrzych 3-1 w meczu 15. kolejki 2 ligi.

Dość niespodziewanie do siatki jako pierwsi trafili goście. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Marcin Folc, który zdobył gola z rzutu karnego.

Najlepszą okazję na wyrównanie miał w chwilę przed zmianą stron Damian Bożek, ale jego uderzenie zatrzymało się na poprzeczce. Do przerwy Górnik Wałbrzych prowadził w Mielcu 1-0.

W drugiej połowie gracze Stali Mielec od razu rzucili się do ataku. Przyniosło to efekty bardzo szybko, bo już w 50. minucie. Do piłki w polu karnym dopadł Rafał Jankowski i z bliskiej odległośći wpakował piłkę do siatki.

Zaledwie kilka minut później mielczanie cieszyli się z gola po raz drugi. Prowadzenie Stali dał Sebastian Duda dla którego było to pierwsze trafienie w tym sezonie.

W 87. minucie wynik meczu na 3-1 dla Stali Mielec uderzył pięknym uderzeniem z ok. 20 metrów Kamil Radulj.

STAL MIELEC - GÓRNIK WAŁBRZYCH 3-1 (0-1)

0-1 Folc (34-karny)
1-1 Jankowski (50)
2-1 Duda (57)
3-1 Radulj (87)

Stal Mielec: Daniel - Załucki, Duda, Kościelny, Getinger, Bożek (78. Skiba), Głaz, Żubrowski (73. Podstolak), Radulj, Cholewiak, Jankowski (61. Płatek)

Górnik Wałbrzych: Janiczak - Filipe, Cichocki, Tyktor, Sawicki, Bronisławski (67. Mańkowski), Wepa, G. Michalak, Folc (61. Moszyk), Oświęcimka (77. Śmiałowski), Orłowski

Sędziował: Grzegorz Jabłoński (Kraków). Żółte kartki: Jankowski, Żubrowski - Tyktor, Oświęcimka

źródło: polskieligi.net