2014-10-11 23:10:21

Polonia Przemyśl przerwała serię Bukowej Jastkowice

Piłkarze Polonii Przemyśl są pierwszym zespołem, w tym sezonie który pokonał Bukową Jastkowice. Beniaminek był niepokonany od 10 spotkań.

Beniaminek z Jastkowic przed 11. kolejką rozgrywek 4 ligi podkarpackiej był jedynym zespołem, który w tym sezonie jeszcze nie przegrał. Dziś tą znakomitą serię przerwała Polonia Przemyśl, choć Bukowa trochę postraszyła lidera.

Do przerwy przemyślanie prowadzili 1-0 po bramce Mateusza Wanata, a gdy ten sam zawodnik podwyższył na 2-0 w 57. minucie wydawało się, że Polonia gładko sięgnie po trzy punkty.

Kilka minut później jednak Bukowa Jastkowice zdobyła kontaktowego gola z rzutu karnego (Damian Sałek) i zrobiło się ciekawie.

W 75. minucie arbiter ponownie wskazał na rzut karny i mógł być remis. Paweł Kaczmarek jednak nie zdołał pokonać bramkarza gospodarzy.

Końcówca ułożyła się zdecydowanie nie po myśli gości. Najpierw drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, zobaczył Sałek, a w doliczonym czasie gry beniaminka dobił Adam Szczepanowicz ustalając wynik spotkania na 3-1 dla Polonii.

Dla przemyślan, którzy umocnili się na pozycji lidera rozgrywek, była to tymczasem szósta wygrana z rzędu.

POLONIA PRZEMYŚL - BUKOWA JASTKOWICE 3-1 (1-0)

1-0 Wanat (32)
2-0 Wanat (57)
2-1 Sałek (66)
3-1 Szczepanowicz (90+1)