2014-06-14 23:56:40

Czarni lepsi od Strumyka Malawa. Jaślanie walczą o utrzymanie

W meczu dwóch drużyn realnie zagrożonych spadkiem lepsi okazali się Czarni Jasło, którzy wygrali ze Strumykiem Malawa 2-1.

Gospodarzom te punkty były bardzo potrzebne. Goście natomiast są w poważnych tarapatach i wiele wskazuje na to, że będą musieli pożegnąc się z 4 ligą.

W dzisiejszym meczu pierwsi groźną sytuację stworzyli jednak gracze Strumyka Malawa - w 10. min jeden z zawodników gości uderzył w poprzeczkę.

Chwilę później ładnym strzałem z 25 metrów popisał się Bartosz Szopa i Czarni Jasło wyszli na prowadzenie. W 26. minucie ten sam zawodnik powtórzył swoją akcję i kolejny raz uderzając z dystansu wpisał się na listę strzelców.

W 37. minucie grożną akcje przeprowadzili piłkarze Strumyka, lecz Wojciech Dziedzic wybił piłkę z linii bramkowej ratując gospodarzy przed utratą bramki. Później okazje mieli Czarni, którzy jeszcze przed przerwą mogli podwyższyć. Szczęścia zabrakło brakowało jednak Filipowi Świątkowskiemu i chwilę później Grzegorzowi Muni.

W drugiej połowie gra toczyła się głownie w środkowej części boiska. W 75. min sędzia podyktował kontrowersyjny rzut karny dla gości, a "jedenastkę" na bramkę zamienił Konrad Cupryś.

Na pięć minut przed końcem piłkarze z Malawy mieli dogodną sytuację do wyrównania lecz dobrze w bramce Czarnych spisał się Mateusz Bazan.

Od tego momentu Strumyk jeszcze odważniej zaatakował, lecz gospodarze umiejętnie się bronili i groźnie kontratakowali. Po jednej z takich kontr, w 94. minucie, Arkadiusz Mocek był bliski zdobycia bramki - obrońca gości wybił piłkę zmierzającą w światło bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i w mecz "o sześć punktów" górą byli jaślanie.

1-0 Szopa (12)
2-0 Szopa (26)
2-1 Cupryś (75-karny)

Czarni Jasło: Bazan - Kulig, Madejczyk, Dziedzic, Grzesiak (87. Nabożny), Munia (68. Warchoł), Chrząszcz, Urban (80. Jamuła), Piwowar, Szopa, Świątkowski (90. Mocek)

źródło: polskieligi.net / czarnijaslo.pl