2014-05-05 11:55:12

Przełęcz Dukla zaskoczyła Wólczankę [ZDJĘCIA]

Piłkarze Przełęczy Dukla sprawili sporą niespodziankę urywając punkt Wólczance Wólka Pełkińska. Niespodzianka mogła być jeszcze większa, bo gospodarze prowadzili już 3-0.

Przed meczem podopieczni Sławomira Walczaka remis pewnie wzięliby w ciemno, ale biorąc pod uwagę fakt, że po dwóch kwadransach prowadzili trzema bramkami mogą czuć spory niedosyt.

Gracze Przełęczy Dukla wszystkie trzy gole strzelili pomiędzy 23. a 29. minutą, czyli w niespełna 360 sekund. Dwukrotnie na listę strzelców wpisywał się Kamil Kowalski, a z rzutu karnego trafił Piotr Pietruszka.

Wicelider z Wólki Pełkińskiej był w sporym szoku, ale w pierwszej połowie popełnił sporo błędów, a gospodarze skrzętnie to wykorzystali. Prowadzili zasłużenie.

W 31. minucie kontaktową bramkę zdobył Piotr Boratyn, a jeszcze przed przerwą okazji mieli Kamil Padiasek, ponownie Boratyn i Marek Rybkiewicz. Żaden z nich jednak nie potrafił pokonać bramkarza miejscowych.

Na kolejnego gola dla Wólczanki Wólka Pełkińska przyszło nam czekać do 72. minuty. Jeden z wielu ataków skutecznie zakończył Krzysztof Pietluch i było już tylko 2-3.

Upragnione wyrównanie przyszło kilkanaście minut później za sprawą Tomasza Hali, ale gości nie było już stać na nic więcej. W samej końcówce do głosu doszli jeszcze gracze Przełęczy, którzy mieli dwie stuprocentowe sytuacje; dobrymi interwencjami popisał się jednak Jacek Groch.

1-0 Kowalski (23)
2-0 Kowalski (26)
3-0 Pitruszka (29-karny)
3-1 Boratyn (31)
3-2 Pietluch (72)
3-3 Hala (84)

Przełęcz Dukla: Nowak - Rędowicz (57. Chłap), Gonet, Kmiecik, Pietruszka - Zięba, Walczak, Kowalski, Moszczyński, Soliński (65. Mikos)- Poręba (78. Bal)

Wólczanka Wólka Pełkińska: Groch - Hala, Lech, Rybkiewicz, B. Poprawa - Tołpa (71. Duży), Gwóźdź, Bober (46. Szczepański), Padiasek - Boratyn, K. Pietluch

Sędziował: Paweł Wałęga (Dębica). Żółte kartki: Chłap, Walczak - Lech, Szczepański. Widzów: 100

źródło: wolczanka.futbolowo.pl / Przełęcz Dukla / polskieligi.net