2014-04-30 20:05:11

Jedność Niechobrz zremisowała w Nisku. Zmarnowana szansa Grzebyka

Mecz 24. kolejki 4 ligi podkarpackiej pomiędzy Sokołem Nisko a Jednością Niechobrz zakończył się remisem 1-1. W końcówce karnego dla gości nie wykorzystał Dominik Grzebyk.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków Jedności Niechobrz, która bardzo chciała zrehabilitować się za ostatnią porażkę na własnym boisku z LKS Pisarowce.

Już w 3. minucie Michał Worosz dał sygnał do ataku groźnie dośrodkowując. Chwilę później dogrywał do Krzysztofa Góreckiego, który nieznacznie chybił. Gospodarze odpowiedzieli w 11. minucie - po dośrodkowaniu Tomasza Majowicza Mariusz Wójcik z bliskiej odległości główkował minimalnie niecelnie.

W 30. minucie Sokół Nisko powinien prowadzić 1-0. Artur Lebioda dograł do Majowicza, który będąc klika metrów od bramki spudłował. Niedługo później w niegroźnej sytuacji w narożniku pola karnego piłka trafiła w rękę Patryka Wilka i sędzia podyktował rzut karny dla Jedności. Pewnym wykonawcą jedenastki okazał się Dominik Grzebyk, który nie dał szans Marcinowi Sudołowi.

Po przerwie Sokół ruszył do zdecydowanych ataków i osiągnął znaczną przewagę. Szybko przyniosło to efekty bo już w 51. minucie Grzegorz Woźniak uderzył z dalszej odległości, a piłka kozłując przed Mateuszem Szeligą wpadła do bramki.

Po strzeleniu gola gospodarze nadal przeważali stwarzając wiele sytuacji. Ataki ożywił jeszcze bardziej rezerwowy Marcin Kwiatkowski, ale jego kolegom brakowało skuteczności. Pudłował Piotr Sojecki, a w słupek trafił Michał Serafin.

Goście ograniczali się już do pojedynczych kontr, a po jednej z nich w 89. minucie sędzia wskazał na jedenastkę. Do rzutu karnego podszedł ponownie Dominik Grzebyk, jednak tym razem chybił, trafiając w słupek.

- Wielka szkoda , że nie wygraliśmy ale cieszymy się z każdego zdobytego punktu - podsumował po mecuz Marek Kramarz, trener Jedności Niechobrz.

W Sokole poprawne zawody rozegrali Marcin Kwiatkowski i Grzegorz Woźniak. U gości na wyróżnienie zasłużyli Michał Worosz oraz Marcin Gorzelany.

0-1 Grzebyk (37-karny)
1-1 Woźnia (51)

Sokół Nisko: Sudoł - Wilk, Woźniak, Lebioda, Stępień, Szpyra, Kobylarz (77. Madej) , Wójcik (59. Kwiatkowski), Serafin, Majowicz (84. Niedziałek), Sojecki

Jedność Niechobrz: Szeliga - Wrona (72. Surowiec) , Gorzelany, Kłeczek, Rak (78. Micał), Worosz, Grzebyk, Górecki, Mularczyk, Lelek (46. Szczepański), Baran (69. Sroka)

Sędziował: Antoni Pelczarski (Krosno). Źółte kartki: Lebioda, Serafin, Woźniak - Wrona, Grzebyk, Worosz. Widzów: 100

źródło: własne (knowy) / polskieligi.net