2010-06-09 12:06:52

Zmiany zasad awansów i spadków w podokręgu Stalowa Wola!

W środę zarząd piłkarskiego podokręgu w Stalowej Woli na swym posiedzeniu podejmie uchwałę dotycząca zmian w rozgrywkach obecnie trwającego i przyszłego sezonu...

Dzięki decyzjom drużyny, które zostały pokrzywdzone przez powódź nie zostaną w tym sezonie zdegradowane. Zostały one i tak już pokrzywdzone przez los.

Ze względu na powódź takie drużyny jak: Iskra Sobów Tarnobrzeg, Sokół Sokolniki, Wielowieś Tarnobrzeg, Płomień Trześń i LZS Furmany nie rozegrają już w tym sezonie żadnego meczu. Spotkania z udziałem tych drużyn będą weryfikowane jako walkowery dla rywali, ale bez konsekwencji sportowych oraz finansowych dla tych drużyn.
 
Nie będzie zaplanowanych wcześniej baraży, tak w klasie okręgowej, jak i w grupach 5 i 6 klasy A oraz w klasie B. Z okręgówki spadną dwie ostatnie drużyny, z klasy A awansują mistrzowie i wicemistrzowie, podobnie jak z klasy B. Z grupy 5 klasy A spadną dwie ostatnie drużyny w tabeli, z grupy 6 nie spadnie żadna.

Na okres przejściowy w sezonie 2010/2011 klasa okręgowa liczyć będzie 18 drużyn, grupy 5 i 6 klasy A zostaną powiększone i liczyć będą po 16 zespołów. Dzięki tym decyzjom drużyny, które zostały pokrzywdzone przez powódź nie zostaną w tym sezonie zdegradowane.
 
Wszystkie zaległe mecze z udziałem drużyn, które nie ucierpiały na skutek powodzi muszą być rozegrane. Sezon 2009/2010 w podokręgu Stalowa Wola zakończy się 20 czerwca, a 2010/2011 rozpocznie się 1 sierpnia.
 
źródło: Echo Dnia

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem