fot. FKS Stal Mielec
Mielczanie wygrali drugi mecz z rzędu. Biało-niebiescy po golu samobójczym obrońcy GKS-u Tychy zdobyli kolejne trzy punkty. Dzięki tej wygranej podopieczni Ivana Djurjdevicia zaliczyli spory awans w tabeli.
Do przerwy mielczanie prowadzili
Pierwsze minuty tego spotkanie upłynęły dosyć spokojnie. Zawodnicy GKS-u próbowali kreować akcje pod bramką Michała Matysa, ale defensywa Stali spisywała się bardzo solidnie.
Po stronie gości pierwszy celny strzał oddał Maciej Domański. Bramkarz miejscowych nie miał jednak problemów z tą próbą. Swoje strzały oddali także zawodnicy z Tych. Uderzenie Jakuba Tecława i Noela Niemanna nie zrobiły jednak wrażenia na golkiperze drużyny z Mielca.
Mielczanie objęli prowadzenie w 33. minucie. Maciej Domański zagrał piłkę do Kacpra Sommerfelda. Pomocnik Stali wstrzelił piłkę w pole karne, którą pechowo przeciął Kamil Głogowski i skierował jądo własnej bramki. Tuż przed przerwą bramkarza gości jeszcze raz próbował środkowy obrońca GKS-u Tychy, Jakub Tecław, ale ponownie jego próba była niecelna.
W drugiej połowie Stal dowiozła zwycięstwo
Osiem minut po przerwie zagrozili tyszanie. Strzał głową Damiana Kądziora był jednak mocno niecelny. W 61. minucie z piłką w pole karne wpadł Noel Niemann. Jego próba nie zmierzała jednak w światło bramki Michała Matysa.
Z czasem przycisnęli miejscowi, a Stal nastawiła się na kontry. Po jednej z takiej akcji w sytuacji sam na sam z golkiperem GKS-u znalazł się Paweł Kruszelnicki. W ostatniej chwili piłkę wygarnął mu jednak Jakub Tecław. W odpowiedzi celnie uderzał Jakub Bieroński.
W doliczonym czasie gry mielczanie musieli bronić się w dziesiątkę, bo niepotrzebne dwie żółte kartki w krótkim odstępie czasu obejrzał Kacper Sadłocha. Ostatecznie mimo kilku wrzutek w pole karne tyszanie nie zagrozili groźnie bramce Stali i trzy punkty pojadą do Mielca.
0-1 Kamil Głogowski (samobójcza) (33)
GKS Tychy: Wechsel – Lipkowski, Tecław, Głogowski (71. Jankowski) – Keiblinger, Szpakowski (63. Makowski), Bieroński, Błachewicz – Kądzior (80. Kubik), Niemann (63. Sanyang), Stangret (71. Wełniak)
Stal Mielec: Matys – Diez, Wlazło, Puerto (71. Kwiatkowski), Senger, Kavcić (54. Gerbowski) – Pisek, Sommerfeld (90. Niedźwiedź), Domański, Kruszelnicki (71. Sadłocha) – Losada (71. Odolak)
Sędziował: Piotr Idzik (Poznań)
Żółte kartki: Bieroński, Szpakowski, Keiblinger, Wacław, Wełniak - Senger, Diez, Sadłocha, Matys, Sommerfeld
Czerwona kartka: Sadłocha
Betclic 1. Liga - 7. kolejka:
Tabela Betclic 1. Ligi: