fot. Daniel Tracz
Beniaminek z Łowiska nieźle spisuje się na początku rozgrywek. Podopieczni Pawła Sroki ograli drużynę z Sanoka, a na listę strzelców czterokrotnie wpisał się Dawid Wach.
Spotkanie to ułożyło się świetnie dla gospodarzy. Po zagraniu Sylwestra Stańko w sytuacji sam na sam z Dariuszem Półkoszkiem znalazł się Dawid Wach i pewnie wykorzystał tą sytuację. Dwadzieścia minut później w polu karnym faulowany został Damian Kotecki i arbiter wskazał na "wapno". Z rzutu karnego nie pomylił się Sebastian Suszko i sanoczanie doprowadzili do remisu.
W 37. minucie miał miejsce jeden z kluczowych momentów tego spotkania. Za faul w okolicach środka boiska drugą żółtą kartkę obejrzał Damian Kotecki i od tego czasu goście musieli sobie radzić w dziesiątkę.
Już dzisięć minut po przerwie grający w przewadze jednego zawodnika gospodarze objęli prowadzenie. W zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym piłkę do siatki skierował Krzysztof Gumieniak. Dwie minuty później było już 3-1, bo ponownie sytuację sam na sam wykorzystał Dawid Wach.
Ozdobą spotkania było trzecie trafienie napastnika drużyny z Łowiska. Po dośrodkowaniu w pole karne Dawid Wach skierował piłkę do bramki strzałem z nożyc. Chwilę potem powód do radości mieli przyjezdni. Po dwójkowej akcji Kacpra Słysza i Fabiana Gacka piłkę do siatki skierował ten drugi.
W końcówce gospodarze za sprawą swojej gwiazdy zdobyli piątego gola. Tym razem Dawid Wach uprzedził wychodzącego z bramki golkipera Ekoballu i z około 40 metrów zdobył swoją czwartą bramkę w tym spotkaniu.
1-0 Dawid Wach (7)
1-1 Sebastian Suszko (29) - karny
2-1 Krzysztof Gumieniak (55)
3-1 Dawid Wach (57)
4-1 Dawid Wach (73)
4-2 Fabian Gacek (77)
5-2 Dawid Wach (89)
ŁKS Łowisko: Olechowski – Delekta (77. Herkt), Ilnytskyi (75. Gnatek), Kloc, Florek (88. Leja) – Nowak (88. Kłoś), Gumieniak (80. Wiejak), Stańko (90. M. Olko), T. Olko, Oreńczuk (60. Czado) – Wach
Ekoball Stal Sanok: Półkoszek – Nowak (27. Polczarski), Suszko, Zarzyka, Bobowski – Paszkowski (56. Gacek), Tabisz (73. Błażowski), Słysz, Lorenc, Mateja – Kotecki
Sędziował: Krzysztof Pachołek (Lubaczów)
Żółte kartki: Ilnytskyi, Gumieniak, T. Olko - Bobowski, Gacek, Kotecki
Czerwona kartka: Kotecki
Widzów: 200
Czytaj także
2025-08-23 23:05
WIDEO: Hutnik Kraków - Sandecja Nowy Sącz 2-1 [SKRÓT MECZU]
Komentarze
⚠
Uwaga!
Teraz komentarze są domyślnie ukryte, aby poprawić komfort korzystania z serwisu. Kliknij przycisk „Zobacz komentarze”, aby je wyświetlić i dołączyć do dyskusji.