2024-06-21 11:38:33

Euro 2024: Polska zmierzy się z Austrią. Liczy się tylko zwycięstwo

Robert Lewandowski wraca do wyjściowego składu na mecz z Austrią (fot. Robert Skalski)
Robert Lewandowski wraca do wyjściowego składu na mecz z Austrią (fot. Robert Skalski)
Już dziś o godz. 18:00 Polska zmierzy się z Austrią w ramach drugiej kolejki Euro 2024. Kolejny raz na wielkim turnieju drugie spotkanie grupowe Polaków będzie tym o być albo nie być. 
 
Reprezentacja Polski po całkiem niezłym widowisku na inaugurację przegrała z Holandią 1-2 i ma na swoim koncie zero punktów. Tylko zwycięstwo w dzisiejszym starciu pozwoli Polakom nadal walczyć o wyjście z grupy. 
 
Podobne nastroje panują w ekipie Austriaków, którzy również w pierwszym spotkaniu musieli uznać wyższość rywali. Reprezentacja Austrii przegrała z Francją 0-1 po samobójczym golu Maximiliana Wobera. 
 

Zwycięstwo przybliży Polaków do 1/8 finału. Wraca Robert Lewandowski

Dzisiejsze starcie dla obu drużyn będzie więc kluczowe w kontekście dalszej rywalizacji. Porażka w zasadzie będzie oznaczać pożegnanie się z turniejem. 
 
Spoglądając na rywali grupowych reprezentacji Polski największe szanse upatrywane są właśnie w meczu z Austrią, choć według bukmacherów w roli nieznacznego faworyta upatrywani są nasi piątkowi rywale. "Biało-czerwoni" mają jednak swoje atuty i potwierdzili to w pierwszym starciu na Euro 2024. Do pełni zdrowia powrócił również Robert Lewandowski, więc możemy się spodziewać, że napastnik FC Barcelony pojawi się na boisku od pierwszej minuty. 

Michał Probierz: Wierzę, że pokażemy charakter

- Wiemy, że będzie to agresywny mecz, prawdopodobnie podobny do tego z Walią. Nie musimy zapominać jednak o tym by posiadać piłkę i starać się w nią grać. Bardzo ważne dla mnie jest to, że każdy z zawodników, nawet poobijany, wie, że reprezentuje nasz kraj. Dlatego wierzę, że pokażemy charakter. Jechaliśmy na Euro 2024 jak na skazanie, a pokazaliśmy, że potrafimy grać- mówił przed dzisiejszym spotkaniem Michał Probierz. 
 
W meczu o punkty Polska jeszcze nigdy nie przegrała z Austrią. Na Euro 2008 padł remis 1-1, a w eliminacjach do Mistrzostw Europy i Świata wygraliśmy trzy razy i raz zremisowaliśmy. 
 
Mecz Polska - Austria rozpocznie się punktualnie o godz. 18:00. Ewentualny zwycięzca tego spotkania znacznie przybliży się do awansu do 1/8 finału.
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij