2024-04-25 18:06:00

Tradycje kulturowe wyrażane poprzez biżuterię - znaczenie konkretnych elementów

Podobne tematy artykuł sponsorowany
artykuł sponsorowany
artykuł sponsorowany
Podobają Ci się oryginalne dodatki, które niosą ze sobą konkretny przekaz? Dowiedz się, co oznaczają niektóre motywy, by podczas wyboru biżuterii nie popełnić błędu. Nurtów kulturowych, które mają ogromny wpływ na współczesne projekty jubilerskie, jest całe mnóstwo. Niektóre mają pozytywny wydźwięk, inne sentymentalny, a pozostałe są związane z poszczególnymi wartościami i ideami.

Biżuteria z ukrytym przekazem vs. dodatki minimalistyczne

Bywa, że biżuteria jest uniwersalna i ponadczasowa. Do takich ozdób zaliczają się z pewnością naszyjniki z prostymi zawieszkami, kolczyki z perłami czy minimalistyczne bransoletki. Zwolenniczki takich dodatków podkreślają, że te pasują do większości stylizacji. I z całą pewnością mają rację. Tradycyjne elementy wpisują się zarówno w styl basic, jak i sportowy, casualowy czy elegancki. Są idealnym dopełnieniem zestawu do pracy lub na wyjście ze znajomymi, co doskonale widać na przykładzie prostych w formie pierścionków: https://lilou.pl/pl/sklep/bizuteria/pierscionki/pierscionki-typu-obraczka.html

Mimo wielu zalet takiej biżuterii nie każda kobieta się na nią decyduje. Dlaczego? Są panie, którym bardziej zależy na tym, aby konkretny dodatek niósł ze sobą jakiś przekaz. A o to dziś nietrudno, bo znaczna część współczesnej oferty jubilerskiej sięga do tradycji kulturowych wielu regionów świata.

W zależności więc od tego, na czym Ci zależy, powinnaś skupić się na konkretnych wzorach i motywach. Niektóre nawiązują bowiem do wieczności, nieskończoności, a inne do miłości, płodności czy szczęścia. Są też takie, które podkreślają istotę wiary oraz takie, które kładą nacisk na moc ochronną wedle danego nurtu kulturowego.

Symbolika ukryta we wzorach współczesnej biżuterii – kilka, istotnych przykładów

Powszechnie spotykane we współcześnie oferowanej biżuterii motywy, zaczerpnięte są z przeróżnych nurtów kulturowych. Czterolistna koniczyna jest na przykład symbolem szczęścia, powodzenia i ogólnej fortuny. Jako zawieszka taka, jak jedna z tych: https://lilou.pl/pl/sklep/bizuteria/zawieszki/zawieszki-zlote-585.html może zdobić bransoletkę lub naszyjnik.

Krzyż uznaje się za ogólnoświatowy symbol chrześcijaństwa, oko Horusa za egipski symbol mocy i zdrowia, a motyla za ucieleśnienie odrodzenia i przemiany. Słońce i księżyc, a więc częste motywy używane w jubilerstwie kojarzy się natomiast z nadzieją i marzeniami.

Znak nieskończoności, bardzo często zdobiący bransoletki, na przykład te z oferty: https://lilou.pl/pl/sklep/bizuteria/bransoletki/bransoletki-nieskonczonosc.html jest z kolei kojarzony z wiecznością.

Twoja uwaga powinna więc skupić się na kategorii, na której w szczególny sposób Ci zależy. Jak sama widzisz, zupełnie inne motywy oznaczają przecież życzenia powodzenia i szczęścia, a inne – wiarę w konkretne wartości. Warto byś wzięła to pod uwagę przed dokonaniem zakupu, bo biżuteria jest zazwyczaj, co tu dużo mówić – inwestycją długoterminową.

 

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij