2024-04-23 22:33:25

Niesamowita końcówka w Rzeszowie! Resovia na remis z Wisłą Kraków

Resovia zremisowała z Wisłą Kraków (fot. P. Golonka/ Resovia)
Resovia zremisowała z Wisłą Kraków 1-1 i dopisała kolejny cenny punkt w walce o utrzymanie. Oba gole padły dopiero w doliczonym czasie gry.

Na początku odważnie ruszyli goście z Krakowa, rzeszowianie również nie próżnowali w ofensywie i już w 9. minucie w okolicy 5. metra zablokowany został Maciej Górski.   W 11. minucie Rodado zdecydował się na strzał, ale futbolówka poszybowała nad bramką.

Siedem minut później Resovia znów była blisko objęcia prowadzenia. Po wrzutce z rzutu wolnego w dobrej sytuacji w polu karnym znalazł się Marcin Urynowicz, ale ostatecznie został zablokowany i piłka wyszła na rzut rożny.

Kolejne minuty nadal toczyły się pod dyktando miejscowych, którym jednak brakowało skuteczności. W 32. minucie próbował jeszcze Kelechukwu Ibe-Torti, ale i tym razem piłka nie znalazła drgoi do bramki.

W drugą połowę lepiej weszli piłkarze "Białej Gwiazdy". W 50. minucie stuprocentową sytuację zmarnował Colley, a następnie nad bramką główkował Bartosz Jaroch. W kolejnych minutach nadal inicjatywa była po stronie przyjezdnych. W 70. minucie akcję rozpoczął Baena, podał do Rodado, a ten zdecydował się na uderzenie, jednak piłka wylądowała w rękach Pindrocha.

Niesamowita końcówka w Rzeszowie

W końcówce przebudzili się również rzeszowianie. Okazję znów miał Kelechukwu Ibe-Torti, ale jego uderzenie zatrzymał bramkarz. Chwilę później po rzucie rożnym piłkę do siatki mógł skierować Mateusz Bondarenko, ale zabrakło mu centymetrów.

W 87. minucie Resovię przed startą gola uratował Branislav Pindroch, który znakomicie wybronił uderzenie Rodado. W odpowiedzi ruszyli rzeszowianie, jednak strzał Bartłomieja Ciepieli bez problemów wychwycił golkiper Wisły Kraków.

W 91. minucie Wisła Kraków wyszła na prowadzenie, a piłkę do siatki skierował głową z bliskiej odległości Angel Rodado. Odpowiedź Resovii była błyskawiczna. Zaledwie minutę później Kelechukwu Ibe-Torti dograł do Macieja Górskiego, a ten odwrócił się z piłką i skierował ją do bramki.

0-1 Angel Rodado (90+1)
1-1 Maciej Górski (90+2)

Resovia: 1. Branislav Pindroch - 23. Jerzy Tomal, 2. Mateusz Bondarenko, 38. Hlib Buchał, 4. Rafał Mikulec - 7. Kelechukwu Ibe-Torti, 6. Bartłomiej Wasiluk (46, 99. Radosław Kanach), 14. Marcin Urynowicz, 10. Adrian Łyszczarz (78, 92. Bartłomiej Ciepiela), 24. Bartłomiej Eizenchart (66, 25. Gracjan Jaroch) - 9. Maciej Górski.

Wisła Kraków: 93. Álvaro Ratón - 25. Bartosz Jaroch, 26. Igor Łasicki, 5. Joseph Colley, 28. David Juncà (67, 52. Jakub Krzyżanowski) - 10. Miki Villar (46, 77. Ángel Baena), 41. Kacper Duda, 8. Marc Carbó (81, 7. Igor Sapała), 17. Jesús Alfaro (74, 14. Michał Żyro), 11. Dejvi Bregu (46, 21. Patryk Gogół) - 9. Ángel Rodado.

żółte kartki: Wasiluk, Eizenchart, Tomal, Ciepiela - Carbó, Żyro.