2024-04-07 20:25:45

Stal Stalowa Wola przegrała z Polonią Bytom. Padło siedem goli

Stal Stalowa Wola przegrała z Polonią Bytom (fot. Radek Kuśmierz)
Stal Stalowa Wola przegrała na wyjeździe z Polonią Bytom 3-4. Prawdziwy popis strzelecki dał w tym spotkaniu Kamil Wojtyra, który skompletował hat-tricka.

Cztery gole w pierwszej połowie

Zaledwie dwie minuty wystarczyły piłkarzom "Stalówki" aby objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu Adama Imieli piłkę do siatki z bliskiej odległości skierował Damian Urban. Gospodarze odpowiedzieli dziesięć minut później. Po akcji Sebastiana Stebleckiego futbolówkę z kilku metrów w siatce umieścił Lucjan Zieliński.

Po wyrównaniu gospodarze zaczęli zyskiwać przewagę w 21. minucie objęli prowadzenie. Dośrodkowanie z prawej strony Dawida Krzemienia zamknął Kamil Wojtyra, który później okazał się bohaterem całego spotkania.

Jeszcze przed przerwą "Stalówka" zdołała odrobić straty, a w roli egzekutora wystąpił Damian Oko i po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał remis.

Kamil Wojtyra skompletował hat-tricka

Druga połowa znakomicie rozpoczęła się dla Polonii Bytom. W 48. minucie na wolne pole wyszedł Kamil Wojtyra i po raz drugi w tym meczu pokonał Mikołaja Smyłka. Cztery minuty później ten sam zawodnik nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i skompletował hat-tricka.

Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego ruszyli do odrabiania strat, jednak kontaktową bramkę udało im się zdobyć pięć minut przed końcem spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę głową zgrał Damian Oko, a potem lot futbolówki przedłużył Sebastian Strózik i ta wpadła do bramki.

"Stalówka" do końca walczyła o korzystny rezultat, jednak nie zdołała już odrobić strat i zanotowała drugą porażkę w rundzie wiosennej.

4-3 Sebastian Strózik (85)

Polonia Bytom: 1. Karol Szymkowiak - 16. Patryk Stefański (58, 2. Michał Szmigiel), 14. Jakub Pochcioł, 29. Adrian Piekarski, 28. Bartosz Farbiszewski, 5. Patryk Romanowski - 17. Sebastian Steblecki (58, 11. Konrad Andrzejczak), 15. Dawid Krzemień (78, 6. Daniel Ściślak), 18. Tomasz Gajda, 7. Lucjan Zieliński (86, 10. Filip Żagiel) - 9. Kamil Wojtyra (78, 19. Dawid Wolny).

Stal Stalowa Wola: 33. Mikołaj Smyłek - 24. Damian Urban (79, 14. Bartosz Wiktoruk), 22. Jakub Banach, 55. Damian Oko, 4. Łukasz Furtak, 26. Patryk Zaucha (57, 21. Michał Mydlarz) - 77. Kacper Chełmecki (57, 27. Arkadiusz Ziarko), 18. Olivier Sukiennicki, 8. Łukasz Soszyński (69, 17. Lucjan Klisiewicz), 10. Adam Imiela - 78. Jakub Górski (57, 11. Sebastian Strózik).

żółte kartki: Pochcioł, Romanowski.

2 liga - wyniki meczów 27. kolejki:

Tabela 2 ligi:

Bukmacherka najwazniejsza . Kiedy ostatnio padlo 7/goli w meczu ?!?!? Jak ta pilkarska podroba z Lagowa ma problem by cudem 2 bramki strzelic . Najczesciej 1 i to ze stalego fragmentu gry.

Duma Rzeszowa 1944 2024-04-08 00:05:28

No i fajnie.

Stalowiak 2024-04-08 03:48:21

jest porazka to i szydelko w akcji szaleje na portalach na fejsbuku SSW siejac nienawisc ,szymek idz do pracy jakiej nie zazdrosc irkowi

~anonim 2024-04-08 08:38:40

To Irek jeszcze nie siedzi?

gh 2024-04-08 12:59:09

szydelko nie odpusci wykorzysta kazda porazke zeby siac ferment zwłaszcza na fejsbuku stalowej jest jeszcze drugi taki ,podszywaja sie pod kibicow Stalowej zeby skłocic kibicow i trenera

gh 2024-04-08 13:02:02

albo moze nie sklocic a raczej zeby doprowadzic do jego zwolnienia ,wtedy przestana sie udzielac na fejsie SSW

Do gh 2024-04-08 13:15:16

Nikt o zdrowych zmyslach nie zyczy zle swojemu Klubowi , w tym wypadku Stalowce. Mam prawo Ja i inni Kibice wyrazic Swoje zdanie na temat gry ( antyfutbolu ) , koncepcji ( antykoncepcji ) , pomyslu ( braku ) na gre , zonglerce pilkarzami , ktora ani Nic nie wnosi ani nie ma sensu . Katastrofalny wystep Furtaka , bardzo slaby Smylek , niedojezdza szybkosciowo Imiela , ktory rusza sie jak woz z weglem , a Soszynski tez slaby i jeszcze niepewny Urban . Ta druzyna nie ma rezysera i sypie sie strasznie tracac bramke , srodka nie ma , a przeciwnik gra najprostszymi metodami i to na Nas wystarcza . Kibice maja prawo do frustracji i niezadowolenia bo wyniki sie skonczyly a Stylu i Jakosci gry jak nie bylo tak nie ma . Nie mozna udawac , ze jest wszystko O.K. Ostatnie 5 meczy. , w tym 3 u siebie i jedynie 5 punktow... Porazka z KKS , wyszarpany w koncowce remis z Wosla Pulawy , remis z Hutnikiem , wyszarpany remis z Sandecja i porazka 3:4 z Polonia - to nie napawa optymizmem . Jest Kryzys i to widoczny , czy to sie Komus podoba czy nie .

Do gh 2024-04-08 13:20:46

Do tego Pilkarze wygladaja jak " dzieci we mgle " na boisku. Postepu nie widac . Bedzie poprawa gry i beda wyniki to bedziemy zadowoleni i bedziemy klaskac i chwalic . Na razie jest inaczej . Pilka nozna dla Tych Panow to ZAWOD za ktory dostaja pieniadze i trzeba sie do niego przylozyc nalezycie , a nie plakac , ze Kibice z trybun sa niezadowoleni z Ich " gry ". Jak Aktor jest slaby to widz go nie oglada , tutaj jednak jest Nasz Klub i Nikt sie od niego nie odwraca i My Kibice dajemy z siebie MAXA.

~anonim 2024-04-08 13:32:19

Nauczyciel wuefu do zwolnienia.

gh 2024-04-08 13:32:55

ty nie jestes zaden kibic SSW tylko ten trener -hejter co sie przyczepił do Stalowej i nie chce sie odczepic bo ci pietrzykowski cos kiedys powiedział i mozesz podarowac tego i wszedzie sie udzielasz po porazkach ,odwal sie sie człowieku od nas

Do gh 2024-04-08 14:02:53

Ja wiem Kim jestem , a Ty to pewnie zakompleksiony pilkarzyk Stalowki albo ktos z bliskiego otoczenia , tudziez rodziny. Nie pozdrawiam takich jak Ty.

~anonim 2024-04-08 17:24:13

Z sandecja wygrana a nie remis.

TylkoZKS 2024-04-09 01:26:31

Chyba tęsknicie za Rolandem, ale to były czasy... 3 liga, nawet awansu nie było blisko, ale przyszedł zły Irek i niestety jesteśmy wyżej. Marek Citko, jaki on skład zbudował, co to za grajki były - Żelisko, Hladik, Barata haha, a ten szrot Imiela czy Rogala to kto to widział, nawet do pięt nie dorastają tamtym. Ten napadzior z Lubartowa strzelił aż 0 goli na poziomie 3 ligi, no w Gorzycach w okręgowym pucharze trafił, a Imiela z Łagowa tylko 7 bramek w 2 lidze, słabiutko. Te wspaniałe mecze: vs Cracovia II 0-4, na Wisłoce 2-5, na Łagowie 0-3. Irek, dlaczego teraz tak nie możemy? My chcemy być poniżani w 3 lidze! Kibole przećpane łby błagają, 3 ligo wróć! A tak na serio, to środowisko jest kompletnie poyebane. Ten hejterek co na facebooku udziela się tylko po porażkach to największy kretyn, drugi ten co powiesił transparent na meczu z Sandecją. Na kolana i przepraszać Rolanda, prosić żeby wrócił do Stalowej. Citko się nie dostał do rady Białegostoku, może też wróci.

Do KIBICA 2024-04-09 13:39:37

Ty nie jesteś żaden kibic tylko zwykły hejter. Udzielasz się tylko jak przegramy. I wytykasz komuś kompleksy? Dobre sobie. Zajmij się kibicowaniem (najlepiej na trybunie hutniczej) bo to Twoja rola. A nie malowaniem prześcieradeł, z żenującą rymowanka na poziomie szkoły podstawowej. I ważne: śpiewajcie dla klubu a nie polityków :). Jak słusznie zauważyłeś jest drobny kryzys ale jak robili w 5 meczach 13 punktów to nie pochwaliłeś siedziałeś cicho. Masz problem do trenera, z którego każdy normalny się śmieje.

Do Kibica 2024-04-09 22:30:58

Masz 100 % racji " mam problem do trenera z ktorego kazdy Normalny sie smieje " Kompleksy to maja pilkarzyki i je wytykam. 5 meczow i 13 pkt - to teraz widzisz na jakim FUKSIE . Ostatnie 5 meczy / 3 u siebie i tyljo 5 pkt . Widzisz roznice ?!?!? A moze komus ( wielu ) nie po drodze 1 liga ?!????!? I jak myslisz dlaczego ?!?!??

Alfons 2024-04-09 23:28:58

' Kazdy Normalny smieje sie z Trenera Irka " .Genialny tekst . Dzieki brachu , nigdy lepszego bym nie wymyslil. :-) ;-)

Do Hejtera 2024-04-10 11:07:51

Patrząc po statystykach meczów, gdzie straciliśmy punkty mieliśmy zdecydowaną przewagę, więc to przeciwnicy mieli fuksa nie my wcześniej. KAZDY NORMALNY SMIEJE SIE Z IRKA HAHAHA. Każdy normalny to się z malarza prześcieradeł śmieje :D. Na większości konferencji Irek zbiera pochwały, a trener z Kalisza wręcz powiedział, że gramy świetną piłkę, trener z Puław, że zespół jest "mega jakościowy". I kompleksy to masz ty przeciaradlarzu i twoje pucybuty co czekają tylko na porażkę i wypisują swoje mądrości ;D. Zrozum jedno: poza Tobą i twoimi pucybutami popiera was jakiś nieliczny margines, w większości patologiczny. A jeśli nie jest patologiczny to bardziej ze strachu. Sprawa kolejna: nie wiem co to za narracja, że trener nie chce I ligi skoro to dla niego szansa na lepszą karierę. I skończcie swoje teorie spiskowe i raz w życiu cos przeczytajcie. Trener może prowadzić drużynę, z która awansował do I ligi mimo braku UEFA Pro. Wręcz ten awans pomoże mu dostać te licencje i odejść do większego klubu :).