2024-03-17 13:50:36

Stal II Rzeszów nie dała szans Głogovii Głogów Małopolski

Ważne trzy punkty do swojego dorobku dopisali młodzi rzeszowianie. W meczu 19. kolejki 4 ligi podkarpackiej, Stal II Rzeszów w dobrym stylu pokonała Głogovię Głogów Małopolski 6-1

Początek spotkania ułożył się po myśli podopiecznych Karola Wójcika. Wprawdzie pierwsi zaatakowali goście i piłka nieznacznie minęła bramkę Jakuba Raciniewskiego, to wynik otworzyli rzeszowianie. W 15. minucie najwyżej w polu karnym wyskoczył Mateusz Augustyn i pokonał Piotra Lipkę

Stal strzeliła "gola do szatni"

Głogovia mogła wyrównać w 28. minucie. Sam na sam z bramkarzem znalazł się Kamil Woźniak, lecz uderzył wprost w niego i rezultat pozostał bez zmian. Przyjezdni utrzymywali się dłużej przy piłce i szukali swoich szans w dośrodkowaniach na Tomasza Płonkę, to jednak brakowało im wykończenia akcji. Do tego tuż przed zmianą stron stracili drugiego gola. W polu karnym sfaulowany Jakub Zuch i sędzia podyktował "jedenastkę". Jej pewnym egzekutorem był Kacper Piątek i na przerwę lepsi o dwie bramki byli miejscowi.

Gospodarze poszli za ciosem w drugiej połowie

Druga połowa zaczęła się od gola dla „biało-niebieskich”. W 50. minucie Kacper Plichta minął Lipkę i z kilku metrów dopełnił formalności. Jeszcze wcześniej na listę strzelców mógł wpisać się Szymon Salamon, jego strzał na słupek sparował golkiper gości. Drużyna z Głogowa Małopolskiego mogła zmniejszyć straty 180 sekund po bramce dla rywali. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, "główka" Arkadiusza Staszczaka zatrzymała się na słupku.

Po godzinie gry kontrę przeprowadzili gospodarze. Niezwykle aktywny Plichta urwał się obrońcom i popędził na bramkę przeciwników. Młody napastnik przegrał co prawda starcie z golkiperem, to jednak ułatwił zadanie Zychowi, który nie mógł spudłować z najbliższej odległości.

Ambitnie grającym głogowianom udało się zdobyć bramkę na otarcie łez. W 67. minucie Tomasz Płonka sprytnym uderzeniem zaskoczył Raciniewskiego. W doliczonym czasie gry gości dobili Kamil Bartkowiak wraz z Kacprem Sadłochą i z wyraźnego zwycięstwa mogli się cieszyć gospodarze.

1-0 Mateusz Augustyn (15)
2-0 Kacper Piatek (43-rzut karny)
3-0 Kacper Plichta (50)
4-0 Jakub Zych (61)
4-1 Tomasz Płonka (67)
5-1 Kamil Bartkowiak (91)
6-1 Kacper Sadłocha (92)

Stal II Rzeszów: Jakub Raciniewski- Mateusz Augustyn, Kamil Koczera, Szymon Kądziołka, Kamil Mazur, Kacper Piątek Kacper Plichta, Illia Postupalskyi, Szymon Salamon, Michał Synoś, Jakub Zych oraz Kamil Bartkowiak, Kacper Sadłocha, Michał Musik, Kacper Zborowski, Bartosz Dubiel, Kacper Kopytyński.
Głogovia Głogów Małopolski: Piotr Lipka- Hubert Osuch, Radosław Łeń, Mirosław Kmiotek, Konrad Domoń, Grzegorz Płonka, Filip Czop, Rakhidi Manamela, Arkadiusz Staszczak, Tomasz Płonka, Kamil Woźniak oraz Kamil Pilecki, Dmytro Rudakov, Szymon Maćkowiak, Mykola Podiachev, Kacper Cząba.