2024-02-11 16:20:07

Alicja Barszcz Piłkarką Roku 2023: Cieszę się, że coraz więcej dziewczyn gra w piłkę nożną

Alicja Barszcz została wybrana Piłkarką Roku 2023 w plebiscycie Podkarpacka Nike
Alicja Barszcz została wybrana Piłkarką Roku 2023 w plebiscycie Podkarpacka Nike
Alicja Barszcz, zawodniczka sekcji piłki nożnej kobiet Resovii, została wybrana Piłkarką Roku 2023 w plebiscycie Podkarpacka Nike. 
 
- Czuję się bardzo dobrze, ale chciałabym zaznaczyć, że nie jestem tutaj jedyną kobietą. Dużo dziewczynek było tutaj dzisiaj z nami, z czego jestem bardzo dumna, bo cieszę się, że piłka kobieca się rozrasta i cieszę się, że coraz więcej dziewczynek gra w piłkę nożną- mówiła Alicja Barszcz, najlepsza Piłkarka 2023 roku. 
 
- Za Wami znakomita runda jesienna. Co Twoim zdaniem głównie złożyło się na ten sukces?
 
- Myślę, że ten sukces to nie tylko moja zasługa, ale przede wszystkim naszego całego zespołu. Jestem wdzięczna dziewczynom tak samo jak całemu sztabowi trenerskiemu. 
 
- W czym głównie tkwi Wasza siła w tym sezonie?
 
- Od tego sezonu stworzyła się naprawdę solidna grupa dziewczyn. To wszystko jest wsparte trenerem, który naprawdę potrafił to fajnie skleić i zasiać w nas ziarnko nadziei. Bardzo dużo jego zasługa w tym jest, że udało mu się te wszystkie puzzle połączyć i wyszła taka fajna drużyna. 
 

Alicja Barszcz: Głównym celem jest awans

- Jak zaczęła się twoja przygoda z piłką?
 
- Sama w sumie nie wiem jak to się stało, że zakochałam się w piłce nożnej. Zawsze byłam trochę chłopczycą na początku i jak chłopaki grali w piłkę, to prawdopodobnie oni mnie zarazili. W miedzyczasie był DAP Dębica, właśnie z tego klubu pochodzę. Dopiero później był transfer do Resovii i tak to się właśnie zaczęło. 
 
- Oprócz awansu stawiasz sobie jakiś cele indywidualne na rundę wiosenną?
 
- Zdecydowanie. Mam kilka takich celów. Nie chciałabym o nich mówić, natomiast głównym celem jest awans. 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij