2024-02-09 13:02:44

Michał Finfa o planach przygotowawczych Cellfast Wilków Krosno na sezon 2024

Fot. Cellfast Wilki Krosno
Fot. Cellfast Wilki Krosno
Cellfast Wilki Krosno w sezonie 2024 w rozgrywkach METALKAS 2. Ekstraliga będą startować jako spadkowicz z PGE. Nie mniej celem drużyny jest szybki powrót do Najlepszej Ligi Świata, w czym mają pomóc przygotowania do startu w szybko nadchodzącym nowym sezonie.

Ten rok będzie szczególny dla drużyny z Podkarpacia. Pierwszy raz od kilku lat teren stadionu nie jest rozkopanym placem budowy. Mimo wszystko pogoda jaka panuje aktualnie w Krośnie nie rozpieszcza, a intensywne opady deszczu uniemożliwiają jakiekolwiek prace na owalu przy ul. Legionów 1.

– „Sytuacja jest zmienna. Momentami tor przesycha po opadach deszczu oraz śniegu, by za chwilę na nowo ujrzeć padający deszcz lub śnieg. Na ten moment żadne prace nie są wykonywane. Jeśli chodzi o stadion, to też nie ma żadnych większych prac, co jest rzadkością biorąc pod uwagę ostatnie lata, bo co roku o tej porze mieliśmy tutaj plac budowy” – stwierdził dyrektor zarządzający klubu dla ekstraligi.

Michał Finfa zapytany również o to, kiedy rozpoczną się prace torowe, które umożliwią jazdę na nim odpowiedział, że wszystko jest zależne od pogody. Kalendarzowo wciąż mamy zimę a to oznacza, że powrót śniegów i mrozu jest jeszcze jak najbardziej możliwy.

- „Tak naprawdę wszystko zależy od pogody. Gdybyśmy dzisiaj wiedzieli, że korzystna pogoda się utrzyma w dłuższej perspektywie, to już byśmy czynili prace w tym zakresie, natomiast jeśli wiemy, że to jest tylko krótkofalowe wypogodzenie i za chwilę ma być powrót zimy, no to jest pozbawione większego sensu. Nie jest to jednak dziwne, bo mamy tak naprawdę środek kalendarzowej zimy” – dodał.

Inaczej jak dotychczas wyglądają również przygotowania zawodników. Ze względu na brak możliwości zgrania całej drużyny w jednym terminie zdecydowano, że w tym roku nie odbędzie się obóz przygotowawczo-integracyjny.

– "W tym roku zdecydowaliśmy, że nie pojedziemy na obóz, ponieważ harmonogram naszych zawodników jest na tyle skomplikowany, że ciężko było to poukładać. Mam tutaj głównie na myśli Patryka Wojdyło, który dopiero w drugiej połowie lutego zjeżdża do Polski z Argentyny, a my braliśmy pod uwagę obóz wyłącznie w pełnym składzie, bo tylko taki ma sens. W związku z tym wybraliśmy opcję, że pojedziemy na zgrupowanie całą drużyną do Debreczyna 6 marca na trzy dni. Będziemy tam korzystali z wynajętego przez nas toru i to będzie początek procesu przygotowawczego do sezonu" – powiedział Finfa w rozmowie dla ekstraliga.pl.

Należy wspomnieć o tym, że kilka miesięcy temu zespół przeszedł odpowiednie badania, które będzie należało zestawić z aktualnie zrobionymi.

– "Cała drużyna zbierze się jeden dzień wcześniej 5 marca. Przyjedziemy wszyscy wspólnie do Krosna i przejdziemy testy wydolnościowe, by porównać przygotowanie naszych zawodników z okresem wejścia w okres przygotowawczy. Dopiero po nich udamy się całym zespołem na Węgry, gdzie mam nadzieję pogoda będzie dla nas łaskawa".

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij