2024-02-09 12:50:11

Wraca PKO BP Ekstraklasa! Stal Mielec zagra z Puszczą Niepołomice

Stal Mielec rozpocznie rundę rewanżową z Puszczą Niepołomice (fot. Kamila Bik)
Stal Mielec rozpocznie rundę rewanżową z Puszczą Niepołomice (fot. Kamila Bik)
Wracają rozgrywki w PKO BP Ekstraklasie. Na początek Stal Mielec zmierzy się przed własną publicznością z Puszczą Niepołomice. Spotkanie to może mieć istotny wpływ w kontekście dalszego układu tabeli. 
 
Po przerwie zimowej wracają rozgrywki w PKO BP Ekstraklasie. Ligowe granie rozpocznie Stal Mielec, która na własnym stadionie podejmować będzie beniaminka z Niepołomic. 
 
Po rundzie jesiennej ekipa z Mielca uplasowała się na 11. miejscu. Natomiast Puszcza Niepołomice znajduje się na 14. lokacie z dorobkiem 20 punktów. Oba zespoły w ligowej tabeli dzieli zaledwie dwa "oczka", więc dzisiejszy pojedynek może mieć kluczowe znaczenie w kontekście dalszej walki o utrzymanie obu ekip. 
 
Podopieczni Kamila Kieresia mają za sobą intensywny okres przygotowawczy w hiszpańskim L'Albir. Puszcza Niepołomice nie zdecydowała się na zagraniczny wyjazd. Podopieczni Tomasza Tułacza zaliczyli trzydniowe zgrupowanie w Skierniewicach. 
 
W zimie Stal Mielec spokojnie działała na rynku transferowym. Klub skupił się na przedłużeniu kontraktów z filarami zespołu oraz na pozyskaniu dwóch młodzieżowców (Maksymilian Pingot i Igor Strzałek), którzy mają pomóc w wypełnieniu limitów młodzieżowców. Szyki drużyny na pewno pokrzyżowało odejście Michała Trąbki do Wieczystej Kraków. Planowane jest pozyskanie jeszcze jednego zawodnika na środek pomocy. 

Zrewanżować się za jesienną porażkę

W rundzie jesiennej Puszcza Niepołomice pokonała Stal Mielec 1-0 w 3. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Dla podopiecznych Tomasza Tułacza był to historyczny triumf w najwyższej klasie rozgrywkowej. 
 
W kadrze Stali Mielec na dzisiejsze spotkanie na pewno nie znajdzie się Matthew Guillaumier, który nabawił się kontuzji na obozie przygotowawczym. 
 
Pierwszy gwizdek na stadionie przy ul. Solskiego 1 w Mielcu zabrzmi punktualnie o 18:00. Arbitrem głównym desygnowanym na ten mecz jest Jarosław Przybył. 
 

PKO Ekstraklasa - wyniki meczów 20. kolejki:

 

Tabela PKO Ekstraklasy:

 

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij