2024-01-27 14:21:00

sparing: Motor Lublin - Resovia 0-0

Resovia zremisowała z Motorem Lublin w sparingu (fot. Radek Kuśmierz)
Piłkarze Resovii mają za sobą drugi mecz kontrolny. Tym razem podopieczni Rafała Ulatowskiego bezbramkowo zremisowali z Motorem Lublin. W obu drużynach pojawili się zawodnicy testowani.

Drugi mecz sparingowy Resovii również zakończył się bezbramkowym remisem. Taki sam rezultat "Pasiaki" zanotowały tydzień temu w starciu z Wisłą Puławy

W pierwszych minutach dzisiejszego starcia sporą przewagę zyskiwali piłkarze Motoru Lublin i gra toczyła się głównie na połowie Resovii. W 11. minucie zza linii karnego o gola mógł pokusić się Rafał Mikulec, ale futbolówka przeszła obok słupka.

W odpowiedzi jeden z zawodników Motoru fatalnie spudłował w okolicy 5. metra. Przed zejściem na przerwę obie ekipy próbowały jeszcze zaatakować, jednak kończyło się na skutecznych interwencjach obrońców.

Jeden zawodnik na testach w Resovii

Po zmianie stron dwukrotnie próbował uderzać Adrian Łyszczarz, ale piłka minęła się z bramką. Natomiast w 65. minucie to Motor Lublin miał wyborną sytuację, aby objąć prowadzenie. Główkę z okolicy 5. metra kapitalnie wybronił jednak Michał Gliwa.

W kolejnych minutach narastała przewaga drużyny z Lublina, natomiast Resovia skupiła się na grze w defensywie i skutecznie odpierała kolejne ataki. W 82. minucie po dośrodkowaniu Lemereura w dobrej sytuacji znalazł się zawodnik testowany, jednak jego strzał w ostatniej chwilii został zablokowany.

Po ostatnim gwizdku została rozegrana jeszcze seria rzutów karnych w której Resovia zwyciężyła 5-4. W składzie rzeszowian pojawił się jeden zawodnik testowany, który przebywał z drużyną na obozie przygotowawczym w Woli Chorzelowskiej.

Motor Lublin - Resovia 0-0

Motor Lublin: 1. Kacper Rosa - 10. Rafał Król, 21. Sebastian Rudol, 26. Michał Król, 28. Paweł Stolarski (86 Patryk Romanowski), 30. zawodnik testowany, 37. Mathieu Scalet, 47. Krystian Palacz, 68. Bartosz Wolski, 74. Kamil Kruk, 99. Kacper Śpiewak.

Resovia: Branislav Pindroch (46 Michał Gliwa) - Jerzy Tomal (46 Karol Chuchro), Radosław Adamski (60 Mateusz Bondarenko), Hlib Buchał (60 Kornel Osyra), Rafał Mikulec (60 Wołodymyr Zastawnyj), Bartłomiej Eizenchart (46 Dylan Lempereur), Radosław Kanach (60 Radosław Bąk), Marcin Urynowicz (60 Mikołaj Modrzejewski), Kamil Mazek (60 Mateusz Bielenda), Bartłomiej Ciepiela (60 zawodnik testowany), Mikołaj Marciniec (46 Adrian Łyszczarz).